fbpx

Eziil Production Intelligence usub, et iga probleem on võimalus

Tehnopol Startup Inkubaatoris tegutsev osaühing Eziil Production Intelligence pakub tootmisettevõtetele pilvepõhist planeerimistarkvara. See on hästi lihtsalt kasutatav. Oluline on vaid see, et oleks internet. Andmete turvalisus ja varundatus on Eziili meeskonna asi ja ettevõtja, kes seda kasutab, nende küsimustega oma pead vaevama ei pea.

Eziili juht Maido Janke on töötanud kümme aastat tootmisettevõttes, teinud läbi kõik etapid madalaimast positsioonist alustades ning saanud aru, et tegelda tuleb sellega, mida kõige paremini osatakse.

«Meil oli ühes tarneahelas 10-15 ettevõtet üle Eesti ja üks ei teadnud, mida teine teeb,» räägib ta. «Kõik töötasid nagu pimeduses, otsuseid tuli langetada aegunud info pealt ja need ei pruukinud õiged olla. Sealt hakkas idee kooruma ja lõpuks jõutigi Eziili kontseptsioonini.»

Eziil on tegutsenud umbes kaks ja pool aastat, aga idee vormimine võttis pikemalt aega, et aru saada, mida ja kuidas teha.

Aasta tagasi võitis Eziil Tehnopoli rahastusfondi Prototron konkursi. «See sundis minema Viljandist väljapoole ja rääkima sellest, mida me teeme. Neli kuud tagasi saime Tehnopoli kaudu ühe mentori, kes on meid selle aja jooksul kõvasti edasi aidanud.»

Eziil on arenenud kuudega ning selle paari aastaga on ettevõte saavutanud üle-eestilise tuntuse.

Janke üleb, et äsja lõpetasid nad viie aasta plaani koostamise. «Seal oli selline number, mida ma ise ka ei uskunud,» märgib ta. Ambitsioonid on suured ja kui see tempo jätkub, on Eesti turg ennast 2020. aasta lõpuks ammendanud. «Me tahame jõuda tööstussektoris standardiks, nii et kui räägitakse tööstussektorist, siis selle sünonüümiks peab olema Eziil,» ütleb Janke.

Praegu on fookus metallisektoril, aga see ei tähenda, et muud valdkonnad ei sobi. «Me tahame olla turul kõige kvaliteetsemad tegijad, ehkki me ei pruugi olla kõige odavamad,» nendib ettevõtte juht.

Kõik Eziili töötajad on kohapeal välja koolitatud. Oma töötajaid peab Maido Janke kõige tähtsamaks. «Kõigepealt on oma inimesed, siis kliendid ja siis toode ning just selles järjekorras,» sõnab ta.

Info kiireks liikumiseks peab meeskond igal hommikul veerandtunnise koosoleku, millel vaadatakse üle nii see, mis on hästi, kui ka probleemid.

Muide, lauset «See pole võimalik» Eziili juht ei tunnista. «Iga probleem on võimalus. Küsimus on selles, kuidas sellega suhestuda. Kõiki asju ei saagi esimese korraga õigesti teha, aga oluline on, et tähtsaid asju tehakse korrektselt. Küll ka teiste asjade jaoks tuleb oluline aeg ja küll ka need järele jõuavad.»

(Allikas: Sakala 30.11.2018)

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid