GlobalReader alustas koostööd Lattelecom´iga, et pakkuda IoT lahendusi Läti tootmisettevõtetele

Kiiresti kasvav Eesti Smart Factory valdkonna iduettevõte GlobalReader alustas koostööd Läti juhtiva telekommunikatsiooni ja IT-lahenuste ettevõttega Lattelecom, et pakkuda lihtsat ja soodsat tootmisliinide monitoorimise, andmete kogumise ja andmete analüüsimise teenust Lätis.

Cisco poolt läbiviidud “Smart Manufacturing and the Internet of Things” uuringu tulemusena leiavad tootmisfirmad, et Digitaalse Tootmise vahendeid kasutades saaks tootmisseisakute aega vähendada 48 %. SME tootmisettevõtted kaotavad kümneid tuhandeid eurosid kuus planeerimata seisakute tõttu. Olemasolevad monitoorimise ja aruandluse lahendused nõuavad suuri investeeringuid nii ajaliselt, kui ka rahaliselt. GlobalReaderi investeeringuvaba monitoorimise lahendus lubab tootmisfirmadel jälgida tootmise efektiivsust igal ajal ja igas nutiseadmes. GlobalReaderi lahenduse väärtus seisneb pilvepõhisel riist- ja tarkvara platvormil, mis aitab kliendil säästa keskmiselt 100 tundi tootmisaega kolme kuu jooksul.

“GlobalReader on alustav ettevõte ja me otsime alati võimalusi kasvamiseks. Päris suur hulk Eesti tootmisettevõtteid kasutavad meie teenuseid ja me oleme nüüd valmis koos usaldusväärsete partneritega vallutama ka välismaa turgusid.” ütleb Indek Jaal, GlobalReaderi asutaja ja tegevjuht. “Me oleme õnnelikud, et saame teatada koostööst suurima Läti telekommunikatsioonifirma Lattelecomiga. Me oleme rahul, et meid on märgatud – ja et GlobalReader saab kaasa aidata tootmisliinide efektiivsemaks muutmisel ka meie naaberriikides. Ma loodan, et see on väga eduka koostöö algus” lisas Jaal.

“IoT lahendused pakuvad uusi võimalusi nii Smart City kui ka teistes tegevusvaldkondades, kaasa arvatud tootmise valdkonnas. IoT lahendused võimaldavad reaalajas planeerida tootmistööd niimoodi, et tehase reaalne töö oleks kooskõlas algselt planeeritud tootmismahtudega, aidates kaasa sellele, et seisakuteta tootmine saaks reaalsuseks.” ütleb Krists Avots, Lattelecomi äriarenduse juhataja. “Lattelecomi eesmärk on pakkuda oma klientidele täislahendusi IoT valdkonnas, mis võimaldaks neil saavutada uus tase juhtimises ja efektiivsuses. GlobalReaderi lahendus kombineeritud Lattelecomi klienditeeninduse ja integreerimise kompententsiga, on suurepärane lahendus nii suurematele kui ka väiksematele klientidele tootmise valdkonnas.

GlobalReaderit usaldab Eestis, Lätis ja Saksamaal üle 80-ne kliendi,et andmeid koguda ja analüüsida. GlobalReaderi kuutasu põhine lahendus on lihtsasti juurutatav ja annab kiiresti tulemusi.

Lattelecom avalikustas oma plaani luua ja algatada Läti esimene Internet of Things võrk juunis 2017. Esimene IoT võrk võimaldab Lattelecomil pakkuda ettevõtetele suurel hulgal IoT teenuseid.

GlobalReader’i eduloo alguseks võib pidada 2014. aastat, mil liituti Tehnopoli Startup Inkubaatoriga kus asuti koos ekspertidega ideed ellu viima. Lisaks sellele võttis GlobalReader osa erinevatest iduettevõtetele mõeldud üritustest nagu näiteks investoritekonverents Seed Forum ja tehnoloogiakonverents Latitude59, kus esitleti ning lihviti oma ärimudelit. 2015. aastal liitus GlobalReader ka Buildit´i kiirendiga, mis omakorda ettevõttele hoogu juurde andis. Buildit oli ka üks esimesi, kes ettevõttesse investeeris. Lisaks sellele kuulutati GlobalReader prototüüpimist rahastava Prototron fondi 2015. aasta kevadise vooru üheks võitjaks ning ettevõtet premeeriti 5600-eurose rahasüstiga. „See andis meile kinnitust, et tegeleme õige asjaga, sest auhinnalisele kohale tulek enam kui 100 idee seast kannab endas selget sõnumit – meie äriidee on tugeva potentsiaaliga“ sõnas Jaal.

Lisainfot leiad aadressil http://www.globalreader.eu või indrek@globalreader.eu

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega