Häkatonil korrastati erinevate organisatsioonide veebilehti

Koduleht on justkui uks ettevõtte juurde, aga sageli ei ole seda mugav kasutada ja tulija läheb ära. 16. märtsil korraldas Veebimajutus.ee koos Teaduspargiga Tehnopol „Veebid korda“ häkatoni, mis tõi kokku Eesti ühed ägedamad disaini ja IT firmad, et aidata üheksal organisatsioonil oma veebilehti korrastada.

Veebimajutuse partnerihalduri Tõnis Bramanise sõnul oskab hea agentuur küsida kliendilt just õigeid küsimusi ja pakkuda seeläbi lahendusi, mis aitavad kõige paremini kaasa ettevõtte eesmärkida saavutamisele. Sageli mõeldakse veebile vaid disaini kontekstis, kuid tegelikkuses on üks hea veeb siiski eeskätt kasutajasõbralik ja siis alles nägus. Tänane üritus näitas hästi, et tugev veebiagentuur sellest mööda vaadata ei lase ning ka ettevõtjad mõistavad seda.”

Bramanise sõnul sai “Veebid korda” alguse soovist aidata klientide veebilehti kaasajastada ning seeläbi tõsta nende omanike jaoks veebilehe kasutegurit. „Lisaks soovib “Veebid korda,” nagu ka Veebimajutuse blogi, tõsta ettevõtjate teadlikkust veebilehtede kasutusmugavusest, turundusest ja e-kaubandusest.

Teaduspargi Tehnopol äriarenduse osakonna juhi Anu Puusaagi sõnul võib tunduda, et kuna Eesti on mitmete e-teenustega Euroopas liidripositsioonil, siis lihtsamate it-lahendustega on kõikidel ammugi kõik hästi. „Sageli see nii siiski ei ole ning näeme üsna sageli veebilehti, mis kasutajat ei kõneta, on ebamugavad või lausa „katki.“ Et olukorda parandada otsustasime koos Veebimajutusega käed külge lahenduse kasuks,“ lisas Puusaag. 

Velvet, Trinidad Wiseman, WebSystems, Voolar Agency, Thorgate, Sahradyan ja BitFiner koondasid oma jõud, et aidata Põhja-Eesti Regionaalhaiglal, Ida-Tallinna Keskhaiglal, Cityntelil ja veel 6 organisatsioonil oma kodulehti kasutajasõbralikumaks muuta. 

 

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid