Hansab Group korraldas Tehnopoli abiga esimese Balti riike hõlmava häkatoni

Hansab Group koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol korraldas esimese ettevõttesisese häkatoni, kus osalesid tiimid Balti riikidest. Häkaton oli kulminatsiooniks ettevõtte uuendatud innovatsiooniprotsessile, mis viidi ellu koos Tehnopoli innovatsioonijuhi Merilin Varsamaa ja Tehnopoli mentori Calum Cameroniga.

Häkatoni avalöögiks oli Testlio kaasasutaja ja juhatuse liikme Kristel Kruustüki inspireeriv lugu ettevõtte loomisest ja kasvust. Testlio sai omal ajal samuti alguse ühelt häkatonilt. Kruustük rõhutas, et äärmiselt oluline on luua lahendust vastavalt kliendi soovidele ning hakata seda seejärel arendama.

Häkatonist võttis osa kuus Balti riikide tiimi ja häkatoni fookusvaldkondadeks olid tervishoid, andmehaldus, jaemüük, parkimine ja ligipääsu reguleerimine, farmaatsiatööstus. Tiimid pidid osa võtma erinevatest väljakutsetest, et luua ambitsioonikas ärijuhtum ja valideerida oma ideed reaalsete klientidega. Peaaegu igas tiimis oli esindatud ka kliendivaade, et teha esmane valideerimine ning seejärel laiendada oma haaret ja kliendibaasi.

Tiimidel oli aega 48 tundi, et töötada välja toode või teenus ning luua häkatoni lõpuks esialgne prototüüp. Tiimide koostöö sujus hästi ja energiliselt, kõik olid avatud uute äriarenduste õppimiseks ja katsetamiseks. Tiime aitasid kliendid, Hansabi majasisesed eksperdid ja Tehnopoli mentorid (Tauri Tuubel, Karin Tikerpe, Martin Goroško ja Merilin Varsamaa).

Häkatoni lõpus valiti välja kaks tiimi, kes arendavad oma äriideed edasi – Navigators (nutikas teeleidmine poodides) ja Sandbox (Hansabi seiresüsteemide arendus). Lisaks jätkavad oma arendustega veel kaks häkatoni tiimi: HERS (kujundavad ümber haiglate traumapunktide ootejärjekordi) jätkab oma arendust koostöös PERHiga ning Entringo Lite (uurivad uusi võimalusi Entringo piletite parkimissüsteemi rakendamiseks) jätkab samuti oma arendusega. Võitjad valis välja auväärt žürii, kuhu kuulusid Aigar Urva (Hansabi tegevjuht), Lev Dolgatsjov (EstBANi president) ja Indrek Orav (Tehnopoli tegevjuht).

Suur tänu Hansabi tiimile (Priit Ivanov, Sigita Babarskaite ja Greta Babarskaite) usalduse ja innovaatilise koostöö eest!

Pildistas: Sander Peterson

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega