Hepta Airborne kaasab investoritelt 650 000 eurot ja laieneb lähikuudel välisturgudele

Tehnopol Startup Inkubaatori programmi järjekordne edulugu Hepta Airborne kaasab Baltikumi ja Ameerika investoritelt 650 000 eurot, et kiirendada tootearendust ja laieneda juba sel aastal Skandinaavia ning Baltikumi turule.

„Täna toimub 98 % ulatuses Euroopa elektrivõrkude monitoorimine jalgsi või ei tehta seda üldse. Pooleteise aastaga on Hepta Airborne arendanud välja ökonoomse kaugseiredrooni ja selle abil kogutud andmeid analüüsiva tarkvaralahenduse, mis suudavad vaid paari tunniga teha ära töö, mis tavajuhul oleks võtnud aega terve aasta. Kokkuvõttes tähendab see ka lõpptarbija jaoks madalamat hinda ja vähem elektrikatkestusi. Teisisõnu on nii potentsiaalne turg kui ka klientide huvi suur,“ selgitas Hepta Aiborne´i juht Henri Klemmer.

„Eestis teeme juba täna koostööd Eleringi, Imatra ja Elektrileviga ning oleme sisenenud ka Soome turule. 650 000 euro suurune investeering võimaldab meil oluliselt kiirendada tarkvaraarendust, et süsteem suudaks tulevikus ise elektriliinide defekte tuvastada ning nendest märku anda. Samuti peame läbirääkimisi klientidega Hispaaniast, Portugalist, Prantsusmaalt, Poolast ja veel mitmest teisest riigist, et pakkuda oma terviklahendust ka sealsetele suurtele võrguettevõtetele,“ rääkis Klemmer Hepta tulevikuplaanidest.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul seisneb Hepta Airborne’i võlu selles, et nad on ühtaegu tugevad insenerid tarkvara ja riistvara arendamises. „Komplekt isejuhtivast droonist ja tarkvarast, aitab energiavõrgu haldajatel hoida kokku meeletult tööaega ning teha väga täpseid investeeringuid võrgu töökindluse tõstmiseks. Loomulikult võttis sellise lahenduse turule jõudmine palju aega, mille vältel oleme Hepta meeskonnale pakkunud ärilist tuge ja aidanud investeeringut kaasata. Nüüd on see hetk, kus saime kinnitust, et tehtu on atraktiivne nii klientidele kui ka investoritele,“ lisas Goroško.

Hepta Airborne’i meeskond osaleb ka Tehnopoli Startup Inkubaatori pakutavas Euroopa Kosmoseagentuuri Äriinkubaatori programmis. Koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga pakutakse meeskonnale ka edaspidi võimalusi testida enda tehnoloogiat rahvusvahelistel katsepolügoonidel ning leida selle rakendamise võimalusi ka kosmosevaldkonnas.

Tehnopoli Startup Inkubaator pakub kasvutuge varajases faasis tehnoloogiaettevõtetele. Aitame ettevõtjaid ärimudeli loomisel, müügis, turunduses ja tootearenduses selleks, et jõuda esmase erainvesteeringu või stabiilse käibeni.

Hepta Airborne´i arendab autonoomseid kaugseiredroone, mida kasutatakse näiteks elektriliinide monitoorimisel, kuna nad suudavad lennata kuni 600 km ja püsida õhus kuni 6 tundi. Kopteriga õhust andmete kogumist toetab automatiseeritud andmetöötluse ja tehnilise analüüsi platvorm.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid