Ideefaktori lõpuüritusel jagas Kagu-Eesti õpilastele nõu laulja Karl-Erik Taukar

Ideefaktori lõpuüritusel jagas Kagu-Eesti õpilastele nõu laulja Karl-Erik Taukar

Teisipäeval, 5. detsembril toimus Tallinnas Tehnopol Startup Inkubaatoris Ideefaktori lõpuüritus. Tehti kokkuvõtteid oktoobris alanud Ideefaktori programmist ning õpilasfirmadele jagasid kogemusi Karl-Erik Taukar ja Mihkel Vetemaa. 

Ideefaktori programm toimus tänavu koostöös Tehnopol Startup Inkubaatoriga teist korda. Võrumaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse projektijuht Kadi Kauri sõnul iseloomustab selleaastaseid õpilasfirmasid oskus mõelda kastist välja. Programmi keskse eesmärgina toob ta välja soovi innustada noori lendama kõrgemalt.

Praktiline kogemus on Kauri arvates kõige parem õpetaja ning ainult Võru ja Põlva maakonna õpilasfirmadel on võimalus Tehnopoli tippmentoritega koostööd teha. “Tänu programmile saavad õpilasfirmad väärt kogemuse ja võimaluse nuusutada seda iduettevõtluse õhku, mis siin Tallinnas ringi hõljub,” ütles ta.

Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul on noored igas Eestimaa nurgas uskumatult nutikad ja töökad. Ta usub, et isegi kui kõigist programmis osalenutest tulevikus ettevõtjaid ei saa, on neil vajalikud baasoskused, et valdkonda paremini mõista.

Seda kinnitasid ka õpilased. Näiteks ütles huvitavat hommikusöögilahendust pakkuva õpilasfirma Papilla tegevjuht Berta Elyse Palk, et õpilasfirma loomise eesmärk oli valada vundament tulevikutegemistele: “Kui tulevikus tahta ise enda firma luua, siis õpilasfirma annab hea baasi.”

Kokku osales sel aastal programmis 22 õpilast, kes asutasid 7 õpilasfirmat. Tehnopol Startup Inkubaator toetas Võru õpilasfirmade programmi nii startupiliku koolitusprogrammi kui ka mentorite kaudu. Õpilased said uusi teadmisi, kuidas oma ettevõttele sobilikku ärimudelit kujundada, kuidas jätkusuutlikku kasvu jaoks finantse planeerida, oma toodet või teenust arendada ja selle müüki planeerida.

Kohtumise muutsid eriliseks enda kogemusi jagavad eksperdid – tuntud laulja ja saatejuht Karl-Erik Taukar ning start-upi Bilance üks asutaja ja tegevjuht ning podcasti “Täitsa pekkis” saatejuht Mihkel Vetemaa.

Pildigalerii leiad Facebookist!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega