100 000 € otsib energiasalvestitega tegelevaid iduettevõtteid!

Tule ja osale InnoEnergy ülemaailmsel konkursil, kuhu oodatakse osalema energiasalvestitega tegelevaid idufirmasid. Parimale on 100 000 euro suurune preemia.

Taastuvenergia järjest suurema kasutuselevõtuga on meil vaja otsida lahendusi, kuidas tarbimata jäänud energiat salvestada ning saavutada seeläbi suurem sõltumatus ilmastikuoludest. Võtmelahendusteks on elektrisüsteemi paindlikkuse suurendamine ning soodsate salvestuslahenduste rakendamine.

Et leida uusi lahendusi energia salvestamisele, käivitas Euroopa säästva energia uuenduste eestvedaja InnoEnergy konkursi, kus viisteist kõige uuenduslikumat säästva energia valdkonnas tegutsevat idufirmat saavad osa äriprogrammidest ja ettevõtte vajadustest lähtuvat rahvusvahelist 1-1 tuge ekspertidelt. Parim iduettevõte saab 100 000 euro suuruse rahalise preemia.

InnoEnergy koostöös Euroopa akuliiduga (European Battery Alliance ehk EBA) soovib toetada idufirmasid, kes on töötanud välja innovaatilised energiasalvestite lahendused, mida saab kasutada transpordis, elektrivõrgu arendamisel või energiatõhususe suurendamiseks ja heitkoguste vähendamiseks.

Edukad kandidaadid saavad võimaluse osaleda InnoEnergy äriarenduse programmides Highway™, mis annab praktilisi teadmisi oma toodete turundamisest ning Boostway™, mis aitab kasvufaasis olevatel idufirmadel laieneda uutele turgudele.

Edukad kandidaadid saavad lisaks juurdepääsu rohkem kui 385 partneriga võrgustikule, kuhu kuuluvad nn äriinglid, InnoEnergy Euroopa riskikapitali kogukond ja riiklikud rahastusasutused. Idufirmad saavad ka juhatuselt nõu ja juhiseid ning koha esireas Euroopa energiasündmustel, sealhulgas üritusel The Business Booster, kus energiavaldkonna ettevõtted kohtuvad idufirmadega.

Idufirmad saavad konkursile kandideerida 30. oktoobrini 2018.

Kandideerimisprotsess koosneb neljast etapist: avalduse esitamine, hindamine, viieminutiline müügivideo ja eksperthinnang. Hindamise tulemusena valitakse välja kolmkümmend iduettevõtet, kes saavad võimaluse pitchida oma ideed žüriile, kes valib nende seast välja 15 ettevõtet. Veebruaris toimuval pidulikul üritusel autasustatakse võitjat 100 000 eurose preemiaga.

Kandidaate hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel:

  • äriidee uuenduslikkus;
  • väärtuspakkumine;
  • sihtturu suurus;
  • toote/teenuse skaleeritavus;
  • asutajad ja omandistruktuur;
  • konkurentsieelised;
  • mõju potentsiaal;
  • soov teha koostööd InnoEnergyga.

Oma osalemissoovist kirjuta aadressil hubestonia@innoenergy.com

Innoenergy Eesti esindaja on Teaduspark Tehnopol.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid