Innovaatiliste lahenduste arendaja – tule aita sotsiaalvaldkond digiajastusse!

Sotsiaalhoolekande innovatsioonipäev toimub juba 8. mail kell 12.30. Avatud meelega ettevõtjad ja arendajad on oodatud Teadusparki Tehnopol (Teaduspargi 6/1, ruum Saturn), et koos probleemi omanikega ideid genereerida ja neist tuumakamad kiiresti prototüüpideks arendada. Samuti on oodatud teiste omavalitsuste ja riigiasutuste sotsiaalhoolekande asjatundjad, arvestades, et probleemid on ühised.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on koostöös linnaosadega noppinud sotsiaalhoolekande igapäevatööst välja 4 probleemvaldkonda, kus tehnoloogiliste lahendustega saaks oluliselt kokku hoida hooldustöötajate aega ja parandada teenuste kvaliteeti: 

  • koduteenuse kliendi toidu tellimine ja kojuvedu,
  • kulupõhiste toetuste menetlemine,
  • üksi elavatele eakatele klientidele päevarutiini meelde tuletamine,
  • koduteenuse kliendi hoolduskava täitmise jälgimine ja aruandlus.

Vaata pikemaid probleemikirjeldusi SIIT

Innovatsioonipäeval avavad probleemi omanikud vajadusi, kommenteerivad ideid ja löövad jõudumööda kaasa arendustiimides. Päeva lõpus esitlevad kohapeal moodustunud meeskonnad esmaseid lahenduskontseptsioone, millest probleemi omanikud valivad välja oma lemmikud. Ideede edasiarendamist saab jätkata ESF konkursi “Innovatiivsed lahendused sotsiaalhoolekande teenustes” ning linna tulevaste arendusprojektide ja hangete raames. 

Innovatsioonipäeva korraldab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös Connected Health klastri ja Targa linna klastriga.

Osalemine on tasuta, kuid kohustuslik on eelnev registreerimine. Tee seda hiljemalt 4. maiks SIIN. 

NB! Juhul kui oled registreerunud, aga ei saa siiski üritusel osaleda, palun anna sellest kindlasti teada kitty.kubo@tehnopol.ee või 55 65 45 35. 

Taustainfo:

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koordineerib ja korraldab Tallinna linnas sotsiaalhoolekannet ning Tallinna elanike haiguste ennetamisele ja tervise edendamisele suunatud tegevusi. Sotsiaalhoolekande teenuseid pakuvad 8 linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnad.

Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevust toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede. 

Targa linna klaster ehk Smart City Lab ühendabettevõtted, linnakodanikud, avaliku võimu, T&A asutused ning innovatsiooni tugistruktuurid keskendudes IKT ja uute tehnoloogiate võimaluste kasutamisele linnaelu erinevates valdkondades energiasäästust kuni sotsiaal- ja tervishoiuteenusteni. Klastri tegevust toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol veab eest Connected Health klastri tegevusi ja on partner Targa linna klastris.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega