Innovatsioonifond muudab Pärnu linnaruumi kaasaegsemaks ja inimsõbralikumaks

Foto: Priidu Saart

Pärnu linn koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol viib esmakordselt ellu innovatsioonikonkurssi, mille eesmärgiks on toetada tarkade lahenduste jõudmist Pärnu linnakeskkonda. Ettevõtted saavad oma nutikate ideede Pärnus realiseerimiseks kokku kuni 63 000 eurot.  

Innovatsioonikonkursi eesmärk on toetada ettevõtteid, mis muudavad Pärnu linnaruumi kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks ja kestlikumaks – luues selleks kas täiesti uusi lahendusi või pakkudes edasiarendust olemasolevatele toodetele ja teenustele. Lisaks rahalisele toetusele panustab linn lahendustesse nii kontaktide, infrastruktuuri kui testkeskkonna pakkumisega. Innovatsioonikonkursile esitatud lahenduste pakkujad on oodatud kõikjalt üle Eesti ja ühe projekti toetussumma maksimaalseks suuruseks on kuni 20 000 eurot. 

“Innovatsioonifond aitab Pärnu linnas ellu viia andekate ja ettevõtlike inimeste ideid targa linna lahenduste arendamisel. Oluline on, et innovaatilised lahendused oleksid linnakodanikele selgelt märgatavad, kuna need on mõeldud just nende heaolu parandamiseks,” ütles Pärnu linnamajanduse ja arengu valdkonna abilinnapea Irina Talviste

Tehnopoli eestvedamisel on innovatsioonikonkurssi juba edukalt ellu viidud nii Tallinnas kui Kohtla-Järvel. Linnaruumidesse on jõudnud näiteks Bercman Technologies’i nutikad ülekäigurajad, MyGamesi täisautomaatsed spordiväljakud, FudLoopi nutikad toidujagamiskapid, Solinteli päikse- ja tuuleenergial toimivad tänavalambid, Go Verticu päikesepaneelid hoonetele jne.  

“Meil on hea meel, et saame innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete tegevust laiendada ka Pärnusse ning panustada sellesse, et suvepealinn ei paistaks silma mitte ainult liivaranna ja suveõhtutega, vaid ka nutikate lahendustega. Lisaks rahalisele panusele ja kontaktidele, on ettevõtetel võimalus oma lahendusi linnaruumis testida, koguda reaalajas ja reaalsete kasutajate tagasisidet ning kasutada Pärnu linnaruumi kui oma toote/teenuse eksponeerimisala,” ütles Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonnajuht Anu Puusaag ja lisas, et Tehnopoli eesmärk on toetada maailmamuutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni ning see on ka põhjuseks, miks innovatsioonifond sai loodud. 

Kandideerimise tähtaeg on 13. november. Innovatsioonifondist toetatakse kuni kuute tiimi, maksimaalne toetus ettevõtte kohta on 20 000 eurot. Projektid peaks olema seotud targa linna lahendustega ning võiks hõlmata näiteks liikluse optimeerimist, energiatõhusust, jäätmete käitlemist jne. Innovatsioonifondi taotlused vaadatakse läbi novembri lõpuks, seejärel saavad valitud ettevõtted kutse hindamiskomisjonile esitluse tegemiseks. Rahastusotsuste ja lepinguteni jõutakse ettevõtetega sel aastal.  

Täpsem info: innovatsioonifond.tehnopol.ee/parnu/

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega