Innovatsioonifoorum MELT inspireeris, motiveeris ja innustas

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Kultuurikatlas juba traditsiooniks saanud innovatsioonifoorum MELT, mida korraldavad Tallinna linn, teadus- ja ärilinnak Tehnopol ning Tallinna Loomeinkubaator. Inspireerivaid ettekandeid ja arutelusid jätkus kogu päevaks ning kohalolijad said kaasa palju toredaid mõtteid.

Päeva peaesinejaks oli tunnustatud inspiratsioonikõneleja Rootsist – Antoni Lacinai –, kes keskendub koostöö ühele olulisemale tahule – inimestevahelistele suhetele. Oma ettekandes tõi Lacinai välja kolm supervõimet, mida kommunikatsioonis kasutada: energia, empaatia ja selgus. Olulisim neist on empaatia: kui sa suudad teisi inimesi mõista, siis on lihtsam ka oma sõnumit neile edasi anda arusaadaval ja selgel moel ning sütitava energiaga.

Päeva avapaneelis arutlesid Tehnopoli juht Indrek Orav, digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves, innovatsiooni konsultant Anu Ruul ja Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE ekspert Alar Kuusik selle üle, kas innovatsiooni võti peitub koosloomes. Arutelust käis läbi mõte, et kui ettevõtte juhtimine pole paigas, siis tehnoloogiad ja investeeringud luhtuvad. Seega tehnoloogid ja empaadid peavad koos töötama. Samuti leiti, et innovatsioonist rääkides tuleb juba alguses mõelda ka selle kestlikkusele – roheinnovatsioon võiks olla normaalsus.

Tehnopoli eestvedamisel räägiti ka KRATT tehnoloogiatest ja sellest, kuidas riskantseid turge riskantsetes oludes taaskäivitada. Kõlama jäi mõte, et tasub suhelda ja õppida neilt ettevõtjatelt, kes on sinust vaid sammukese võrra ees – nii on neilt midagi õppida, samas ei tundu nende kogemus liiga kauge. Ja hea soovitus kõigile ettevõtjatele: kui jääd kliendist ilma, siis tasub kliendiga rääkida avatud kaartidega – tema väärtuslik tagasiside aitab sinu ettevõtet paremaks muuta.

Vaata MELT 2022 galeriid!

Vaata ka Tallinna Panoraami videolõiku (alates 8:15)!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega