Innovatsioonikliinik: Digilahendused vaimses tervises

Novembrikuu innovatsioonkliinikut võõrustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik Seewaldis. Ootame (vaimse) tervise ala asjatundjaid ning iduettevõtjaid, arendajaid, disainereid, üliõpilasi ja kõiki teisi sel alal uute lahenduste loomisest huvitatuid 7.novembril kell 10:00 – 12:00 Põhja-Eesti Regionaalhaigla Seewaldi korpusesse, Paldiski mnt 52. 

Millised on vaimse tervise valdkonna suurimad probleemid ja vajadused? Kus on digilahendustel suurim potentsiaal appi tulla? Millised lahendused Eestis ja mujal juba tärkavad? Kus on peidus kasutamata võimalused?

Inspiratsiooniks ja arutelu käivitamiseks toome paar näidet erinevatest kasutuses ja arenduses olevatest rakendustest.

Sellele lisaks pakume kõigile, kes Eestis vaimse tervise digilahendusi pakuvad või arendavad võimalust seda 90 sekundi jooksul teistele esitleda ja tagasisidet saada.

  • Prof Eduard Maron ja DocuMental. Praktilisest tööst psühhiaatrina sündis Eduardil idee vaimse tervise digitaalsest otsusetoest, mis võimaldaks vaimse tervise probleeme võrreldes senise praktikaga oluliselt tõhusamalt diagnoosida ja ravida. Idee teostamiseks asutas ta start-up ettevõtte DocuMental. Ühisarendusest TTÜ ja TÜ Geenivaramu teadlastega ning koostöös PERH Psühhiaatriakliinikuga on tänaseks valminud lahenduse esimene kliinilises praktikas kasutatav versioon.
  • Dr Eero-Matti Koivisto ja Mentalhub.fi. Eero-Matti on Helsingi Ülikooli Haigla (HUS) psühholoog ja vaimse tervise teenuskeskkonna mentalhub.fi arendusjuht. Ta tutvustab selles valdkonnas veebi-põhiste teenuste, sh arvutipõhise kognitiiv-käitumisteraapia rakendamise kogemusi Soome tervishoiusüsteemis.
  • Eestis vaimse tervise digilahendusi pakkuvate ja arendavate ettevõtete lühitutvustused. Soovist seda võimalust kasutada saab üritusele registreerudes teada anda!

Osalemine on Connected Health klastri liikmetele (sh klastri liikmeteks olevate ülikoolide töötajad ja üliõpilased ning haiglate personal) ja klastri avaliku sektori partneritele (nt Sotsiaalministeerium, Haigekassa, Terviseamet) tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

Teistele 30 eurot, millele lisandub käibemaks.

Registreeru hiljemalt 3. novembriks siin: https://goo.gl/forms/7gB4Ms1tJts1ewaQ2  

Vaata Facebooki üritust SIIN

NB! FB-s “osalen” märkimisest registreerumiseks ei piisa!

Lisainfo ürituse ja klastriga liitumisvõimaluste kohta: Kitty Kubo, kitty.kubo@tehnopol.ee või 55654535

 

Taustainfo:

Innovatsioonikliinik annab hoogu klinitsistide praktilisest vajadustest võrsuvale innovatsioonile. Ühendame meedikuid arendajate, disainerite ja iduettevõtjatega, et head ideed jõuaksid kasulike lahendusteni. Innovatsioonikliinikut korraldab Connected Health klaster.

Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osapooled: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest Tallinna Teaduspark Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on üks kahest Eesti meditsiini tippkeskusest ja ligi 4000 töötajaga üks Eesti suurimatest tööandjatest. Haigla visioon on saada Euroopas tunnustatud meditsiinikeskuseks. Väärtustatakse uuendusmeelsust, soovitakse teha uusi asju esimesena Eestis. Olgu selleks uute tipp-tehnoloogiate ja ravimeetodite rakendamine või innovatsioon tugifunktsioonides ja töökorralduses. PERH on Connected Health klastri liige.

PERH Psühhiaatriakliinik tegutseb 1903. aastast ajaloolise Seewaldi suvemõisa maadel. Mõisaomanik paruness Marie Girard de Saucanton kinkis selle 1898. aastal Eestimaa Kubermangu Vaimuhaigete Hooldamise Seltsile. Haigla oli avamise ajal üks Euroopa ajakohasemaid psühhiaatriahaiglaid. Sajand hiljem on proovikiviks väärika pärandi muutmine nüüdisaegseks ka tänapäevases Euroopas. Selle nimel panustatakse personali – iga aastaga on kasvanud psühhiaatriaõdede, psühholoogide ning loov- ja tegevusterapeutide roll psühhiaatriateenuse osutamisel. Samuti on kliinikus kasutusel neuropsühholoogiline treeningprogramm CogPack, mis võimaldab raskete psüühikahäiretega patsientidele kognitiivsete funktsioonide parandamist spetsiaalselt sihitud ülesannete rakendamisega. Koos TTÜ biomeditsiini instituudiga tehtud depressiooni hindamise metoodikate uurimisel on kliinikule omistatud rahvusvaheline patent. Teadusuuringute pikemaajaline eesmärk on tagada kliinikus piisav hulk teaduskraadiga töötajaid.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega