Innovatsioonikliinik kutsub! Disainsprindi rakendamine tervishoius

Google Ventures loodud unikaalne SPRINT metoodika lubab 5 päevaga leida lahenduse ka kõige keerukamale probleemile. Kas see lubadus võiks ka tervishoius paika pidada, arvestades, et proovikivid seal on keerukamatest veel keerukamad? 

Järgmine Innovatsioonikliinik toimub 13. veebruaril kell 15:30 – 17:00 Tehnopol Startup Inkubaatori UK Lounges, Mäealuse 2/1.

Tutvustame kahe värske disainsprindi kogemust tervishoiu valdkonnast, mis julgustavad seda Eesti tervishoius veel vähe kasutatud metoodikat julgemalt rakendama ning korjame probleeme/ideid 2-3 disainsprindi korraldamiseks.

  • Connected Health klastri innovatsioonijuht Kitty Kubo räägib disainsprindi kogemusest, kus otsiti lahendust, kuidas Londonis elavaid Aafrika 35+ hetero mehi HIV testi tegema julgustada. Disainsprindi korraldaja oli ravimifirma ViiV Healthcare innovatsiooniüksus koostöös Londonis tegutseva HIV tugiorganisatsiooni ja HIV ekspertidega. 
  • Eesti Kunstiakadeemia Tootedisaini (EKA) osakonna juhataja ja teenusedisainer Maarja Mõtus jagab kogemust, kuidas EKA üliõpilased Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskuse veredoonorluse probleemidele disainsprindiga lahendusi otsisid.

Ootame osalema tervishoiu probleemide omanikke ja võimalikke disainsprindi rakendamisest huvitatuid – avaliku sektori asutusi ja tervishoiuteenuse osutajaid, ravimifirmasid; aga ka (teenuse) disainereid ja startuppe.

Osalemine on Connected Health klastri liikmetele ja klastri avaliku sektori partneritele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Seekordne üritus on tasuta ka disaineritele.

Teistele 30 eurot, millele lisandub käibemaks.

Registreeru hiljemalt 13. veebruari keskpäevaks siin: https://goo.gl/forms/dWp9dBvET0LQiuax2 

Lisainfo ürituse ja klastriga liitumisvõimaluste kohta: Kitty Kubo, kitty.kubo@tehnopol.ee või 55654535 

Taustainfo:

Innovatsioonikliinik annab hoogu klinitsistide praktilisest vajadustest võrsuvale innovatsioonile. Ühendame meedikuid arendajate, disainerite ja iduettevõtjatega, et head ideed jõuaksid kasulike lahendusteni. Innovatsioonikliinikut korraldab Connected Health klaster.

Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid