fbpx

IT-ettevõtja Raido Pikkari 3 soovitust digivaldkonna arenguks

Teaduspargis Tehnopol tegutseva digitooteagentuuri Thorgate juhatuse esimees, Tehnopol Startup Inkubaatori mentor ja rahvusvahelist konverentsi PyCon Estonia korraldava MTÜ juhatuse liige Raido Pikkar näeb IT-valdkonna arengu seisukohalt vajalikuna toetada kogukonda, edendada inseneriharidust ning omandada ja levitada teadmisi.

Raido Pikkari sõnul peab ettevõtja suunama käibenumbrite kasvatamise kõrval jõuliselt fookust IT-kogukonna toetamiseks, insenerihariduse edendamiseks ning vajalike teadmiste omandamiseks ja levitamiseks. “Kuigi ekspordime igapäevaselt oma teadmisi Suurbritanniasse ja Norra ning otseloomulikult on meile, nagu ka teistele ettevõtetel, oluline ettevõtte majandusnäitajad, siis ei tohi ära unustada vajadust pidevalt juurde õppida ja saadud teadmisi edasi anda, sest ainult nii on võimalik ettevõttel areneda ja kasvada veel suuremaks,” sõnas Pikkar.

Pikkari sõnul on nad selleks välja töötanud kaks olulist sarja – üle nädala toimuv Python programmeerimiskeele huviliste kogukondlik kogunemiste sari Python CodeClub ja tänasest alates kord aastas aset leidev konverents PyCon Estonia. “Lihtsustatult võtame mõlemal sündmusel luubi alla masinõppe ja suured andmehulgad, mille n-ö väärindamiseks ehk kasulikuks muutmiseks kasutame viimastel andmetel maailma kõige populaarsemat programmeerimiskeelt Pythonit. Ja kuna Oracle enam seni populaarseima keele – Java – arengut ei toeta, on Pythoni roll 5-10 aasta pärast veel olulisem ja kasutus veel võimsam kui täna,” selgitas Pikkar. “See on ka põhjus, miks me oleme seadnud eesmärgiks kasvatada Pythoni populaarsust Eestis ja aitame kaasa kogukondlikule läbikäimisele” lisas ta.

4. oktoobril Tallinnas Vaba Lava ruumides toimunud konverentsil PyCon Estonia arutati, kuidas väärindada uueks mustaks kullaks tituleeritud andmeid eelkõige fintech- ja tervisevaldkonnas. Konverentsil osalesid andmeteadusest, masinõppest ja krüptovaluutast, aga ka andmete abil inimelude päästmisest ja ressursside säästmisest huvitatud inimesed.

Sel suvel kirjutas The Economist, et Python on saamas maailma kõige populaarsemaks programmeerimiskeeleks. Tänaseks on Pythonist saanud maailma kõige populaarsem programmeerimiskeel. Pythoni eelis on lihtsus ja paindlikkus ning seda kasutavad suurtest tegijatest näiteks Google, Spotify ja Instagram just suures koguses andmete töötlemiseks.

Mittetulundusühingu Python Estonia eesmärk on populariseerida Eestis maailma kõige populaarsemat programmeerimiskeelt Python ning näidata, mida suurt ja olulist on võimalik tänu sellele ära teha. Selleks loob MTÜ Pythoni arendajatele ja masinõppe ekspertidele kooskäimise võimalusi, kus teadmisi jagada ja omandada.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid