Kohtla-Järve innovatsioonifondi laekus 17 targa linna ideed

1. veebruaril lõppes kandideerimine Kohtla-Järve innovatsioonifondi esimesse vooru. Kokku laekus 17 uut targa linna ideed ning märtsikuu alguses selgub, millised ideed pälvivad rahastuse.

20 000 euro suuruse innovatsioonifondiga soovitakse toetada ettevõtteid, mis muudaksid linnakeskkonda kaasaegsemaks, sõbralikumaks ja säästlikumaks. Konkursi raames pakub Kohtla-Järve linn koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol võimalust taotleda lisaks finantstoetusele ligipääsu linna kontaktidele, infrastruktuurile ja teistele targa linna lahenduste rakendamiseks vajalikele ressurssidele. 

Konkursile laekus väga erilinäolisi ideid elektritarbimise optimeerimisest õhukvaliteedi parandamiseni. “Rõõm on tõdeda, et oleme Kohtla-Järve fondiga õigel teel, sest ideid oli palju ning lahendused olid väga leidlikud ja erinäolised,“ rääkis Startup Inkubaatori Narva Hubi juht Olga Kurdovskaja.

Kurdovskaja lisas, et tal oli hea meel näha konkursil osalemas ka ideid kaugematest piirkondadest kui Ida-Virumaalt. „Ja eriti positiivne on just see, et innovatsioonikonkursi kaudu tehnologilised lahendused jõudsid Ida-Virumaa turule”.

Nüüd ootab ees konkursi järgmine etapp, et selgitada välja ideed, mis fondi toetuse pälvivad. 17. veebruaril valivad Tehnopol ja Kohtla-Järve linn koos välja helgemad ideed. Seejärel teevad 22. veebruaril edasi pääsenud tiimid ettekande komisjonile, kuhu kuuluvad eksperdid Kohtla-Järve linnast ja Tehnopolist. Järgmine innovatsioonifondi voor toimub augustikuus, täpsemad kuupäevad kinnitatakse.

Täpsem info innovatsioonikonkursi kohtainnovatsioonifond.tehnopol.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega