Konkurss Ü.Pärnitsa nimelisele stipendiumile: „Kuidas teha Ülemiste City linnak targemaks?“

18.03.2018

Teaduspargi Tehnopol koostööpartner Ülemiste City kutsub üles osalema ettevõtlusharidust toetavas Ülo Pärnitsa stipendiumifondis, mis paneb välja 10 000€ Eesti koolide tudengitele ja start-up´idele ja tudengitele, kes esitavad innovaatilised lahendused teemale „Kuidas teha Ülemiste City linnak targemaks?“. Ülo Pärnits oli AS Mainori pikaaegne eestvedaja ja Ülemiste City looja.

Konkureerida saab nii üksi, kui tiimides ja kaasata võib juhendajaid ja mentoreid. Osalema on oodatud kõik, keda targa linnaku arendus kõnetab. Ideede esitamine toimub kahes osas. Esialgset taotlust ja plaanitava töö kava oodatakse 10. aprilliks konkurssi korraldaja kontaktisiku Katrin Sulg emailile: katrin.sulg@mainor.ee. Järgmisesse vooru valitutelt oodatakse konkursitööde kirjutamist 31. oktoobriks. 
Stipendiumikonkurssi teemasid on kaks ja 1. detsembril kuulutatakse välja mõlemas teemas esitatud kolm parimat kava.

Ülemiste City linnakus kogutavatest andmetest lähtuvad uued ärivõimalused ja ärimudelid 

Tänapäeval kogub aina rohkem populaarsust nn. „asjade internet“ (IoT). Ülemiste City ootab ideid sensorvõrkude või muude targa linna lahenduste kasutamiseks, et tekitada selle abil kogutud väärtuslike andmete pealt uusi ärivõimalusi/ärimudeleid targas linnas rakendamiseks.

Töö eesmärk: Pakkuda välja (kasutades ideid, tulevikuvisoone, aga ka konkreetseid seni erinevates linnakutes/eri tegevusvaldkondades kasutatavaid näiteid):

Jagamismajanduse mõju Ülemiste City linnaku arengule lähiaastatel

Prognooside kohaselt on 10 aasta pärast traditsioonilise majanduse ja jagamismajanduse turuosa ja maht võrdne. Samuti on inimesed vähem huvitatud pikaajalisest rendisuhtest, asjade isiklikust omamisest. Soovitakse paindlikke lahendusi elu- ja tööruumide osas ning sellega kaasnevaid uusi teenuseid.

Töö eesmärk: Pakkuda välja (kasutades ideid, tulevikuvisoone, aga ka konkreetseid seni erinevates linnakutes/eri tegevusvaldkondades kasutatavaid näiteid) jagamismajanduses:

Tööde hindamise kriteeriumid:

Konkursi läbiviija Mainor AS pakub omalt poolt 1h kohtumist valitud teema ootuste lahti rääkimiseks.

Lisainfo: 
Katrin Sulg
Teenuste sisujuht, Mainor AS
katrin.sulg@mainor.ee

 

3. mail kirjutasid Tallinna Tehnikaülikool, Ülemiste City, Teaduspark Tehnopol ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor virtuaalreaalsuses alla koostöölepingu, millega neli organisatsiooni ühendavad jõud, et tõsta Eesti rahvusvahelist tuntust tehnoloogiariigina, tuua riiki suuri rahvusvahelisi ettevõtteid ning kasvatada teadus- ja arendustegevuse alast koostööd Eesti kõrgkoolide ja ettevõtete vahel.