Kuidas möödus 2020. aasta Tehnopoli äriarenduse ja tervisetehnoloogia valdkondade jaoks?

Äriarenduse valdkond

Nagu ikka, ei saa me üle ega ümber koroonast. Tehnopol käivitas kriisi alguses veebiseminaride sarja „Kriisimurdja“, mida jälgis tuhandeid ettevõtjaid. Üritustel jagati üksteisega praktilisi kogemusi kriisi mõjudega toimetulekuks ning uute mudelite käivitamiseks.

Lisaks sellele alustas Tehnopol eraldi teenustega suurettevõtetele ja korporatsioonidele, millega aidatakse suurettevõtetel kasvatada innovatsiooniteadlikkust, nõustada uute toodete, teenuste või ärimudelite rakendamist ning toetada ühiseid arendusi ja investeeringuid iduettevõtete kogukonnaga. Selle toetamiseks algatati ka Innovatsiooniliidrite klubi, mis ühendab suurettevõtete innovatsioonitegevuse eest vastutavaid inimesi ning annab regulaarselt võimaluse jagada kogemusi, leida uusi ideid ja teha omavaheliseks koostööd. Meie suurettevõtete teenusega on liitunud 30 ettevõtet, sh näiteks Elisa, Eesti Energia, SEB.


Mõned numbrid 2020. aasta kohta:

  • Aasta jooksul aitas Tehnopol umbes 100 ettevõtetel enda kasvueesmärke täita (tervisetehnoloogias ettevõtteid 50, rohetehnoloogia ja targa linna ettevõtteid 25, süvatehnoloogia ettevõtteid 20).
  • Ettevõtteid nõustas aasta jooksul ligi 40 valdkonna eksperti 400h ulatuses.
  • Tehnopol aitas ettevõtetel suurendada käivet ligi 10M€, kaasata 3M€ ulatuses era- ja avalikku kapitali, siseneda 24 uuele eksportturule, turule aidati tuua 12 uut toodet/teenust. 

Mida võiks aga tuua aasta 2021? Kindlasti jätkab Tehnopol valdkonna ettevõtete toetamist ning töötame arendussprindi meetodil 100 kasvuettevõttega ning kuni 40 suurettevõttega aastas. Meie ambitsiooniks on arendada jõulisemalt teadusmahuka tehnoloogia valdkonda ning kogukonda, mis ühendab küberturvalisuse, kosmosetehnoloogia, AI ja masinõppe, andmeanalüütika, asjade interneti ja robootika ettevõtteid. Samuti ootame pikisilmi eksportturgude avanemist ning tahame vahendada erinevaid finantseerimisvõimalusi, mis aitaks ettevõtetel koroonajärgseid mahte taastada ning uutele turgudele siseneda. Selleks kasutame koostööd rahvusvahelise teadusparkide võrgustikuga ning Euroopa Liidu vahendeid, mis tegevusi finantseerida aitavad. Samuti jätkab 2021. aastal oma tegevust Innovatsiooniliidrite klubi. Rohkem infot klubi tegevuse ja liitumise kohta leiad kodulehelt.

Tervisetehnoloogia valdkond

Nii nagu erinevates majadussektorites üldisemalt, oli 2020. aasta ka tervisevaldkonna ettevõtetele väljakutseterohke. Oli neid, keda kriis räsis ning kes jätkuvalt leiutavad, kuidas oma ärimudelit ringi teha, aga ka neid, kel avanesid kriisis sootuks uued võimalused oma toodete ekspordiks. Välisministeeriumi toel said Tehnopoli terviseportfelli ettevõtted Cognuse, TempID ja Triumf võimaluse rahvusvaheliseks läbimurdeks. Cognuse lahendus CoNurse, mis võimaldab medõdede tööprotsessidele ligi pääseda nutitelefonist häälkäsklusega ning hõlbustab vähese kogemusega meditsiinitöötajate igapäevatööd, kui ka TempID’i nutikas termomeeter köitsid Punase Risti tähelepanu ning need võeti välisministeeriumi toega Keenias kasutusele. Triumfi mänguline lahendus, mis õpetab lastele tervisekäitumist, jõudis Välisministeeriumi abiga Saksamaa arengukoostöö häkatonil 20 parema hulka.

Samuti on Tehnopolil väga hea meel selle üle, et Haapsalus asub eelmisest aastast alates eluslabor. Meie porfelli kuuluv ettevõte Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus ootab tootjaid, tervishoiu- ja teadusasutusi oma uusi tooteid ja teenuseid testima, et turule jõuaksid innovaatilised tervisevaldkonna lahendused. Täpsemat infot eluslabori kohta saad lugeda siit.

Hoolimata sellest, et  eelmine aasta ei soosinud füüsiliste ürituste korraldamist, korraldasime mitmeid suuri ja edukaid üritusi. Märtsi keskel toimunud Health Tech Living Lab Summit toimus päev pärast eriolukorra kehtestamist ning leidis aset praeguseks juba liigagi tuttavas veebiseminari formaadis. Loe täpsemalt ürituse kohta siit. Sügis tõi endaga iga-aastase tervisevaldkonna tippsündmuse Tervisekogukonna Kärajad. Sel korral toimus üritus hübriidvormis Tehnopoli linnakus ning fookuses olid kaugteenused. Ettekannete ja arutelude käigus vaadeldi nii kaugteenuste võlusid kui valusid ning jõuti ühisele arusaamale, et koroonaviirus kiirendas märkimisväärselt valdkonna arenguid ning kaugteenused on tulnud selleks, et jääda. Lisaks Kärajatele toimus koostöös Roche’iga personaalmeditsiini teemaline üritus ning aitasime Sotsiaalministeeriumil ja Tervise Arengu Instituudil korraldada vähitõrje uue tegevuskava avalikku üritust.  

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega