Kuidas möödus aasta 2020 Startup Inkubaatori jaoks?

Eelmine aasta oli kahtlemata erakordne ja erakordselt põnev oli see ka Tehnopol Startup Inkubaatori jaoks. Oleme oma programmi iduettevõtete asutajate üle tõeliselt uhked! Sel ajal, kui kogu maailm oli justkui pausil ja paljusid ettevõtteid räsis kriis, näitasid iduettevõtted ennast kiirete kohanejate ja tegutsejatena. Ka meie ise vajutasime otse kriisi südames piduri asemel gaasi ja lansseerisime oma uue voorupõhise inkubatsiooniprogrammi, mis võeti idude poolt väga positiivselt vastu. Eelmisel aastal kandideeris Startup Inkubaatori programmi rekordilised 312 ettevõtet ning aasta jooksul aitasime 80 alustavat iduettevõtet. Töötame väga varajase faasi idudega, kuid sellest hoolimata kaasasid meie portfelli ettevõtted aasta jooksul investeeringuid enam kui 2 miljoni euro eest.

Eestis on üle 1000 iduettevõtte, aga ometi peame tõdema, et enamik neist on tarkvaraettevõtted. Selles ei ole ühelt poolt midagi halba, sest tarkvaraettevõtted on kiired skaleerijad, aga nende kõrval tahame tulevikus kindlasti näha rohkem süvatehnoloogiaettevõtteid. Kosmosetehnoloogia ettevõtteid oleme toetanud juba kolm aastat ning näinud, et Eesti on tõepoolest üks väike, aga võimas kosmoseriik. Et aga teadmismahukaid ettevõtteid tekiks juurde ka teistes valdkondades, lükkasime koostöös TalTechi, Tartu Ülikooli ja Tartu Teaduspargiga käima teadusmahukate ettevõtete eksperimentaalkiirendi nimega Põhjanael. Juba praegu näeme, kuidas ülikoolidest välja kasvavates meeskondades peitub meeletu potentsiaal Eesti majanduse jaoks ning Tehnopol on uhkusega sellel teel ülikoolidele strateegiliseks partneriks.  

Tehnopol viib koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ellu ka Accelerate Estonia kiirendiprogrammi. Aasta alguses kuulutasime välja konkursi, millega otsisime programmi uusi projekte. Õige pea selgus, et huvi programmi vastu on nii suur, et ühele kohale kandideeris umbes 20 ideed. Ja mitte ainult. Koroonakriisi alguses vaatasid riigid üksteisele nõutult otsa, kuid eestlased kerisid käised üles ning haarasid juhtrolli. Accelerate Estonia tiim koostöös Garage48-ga korraldasid Hack The Crisis veebihäkatoni, mis õige pea kasvas globaalseks liikumiseks, tuues kokku rohkem kui 100 000 osalejat Madagaskarist Kanadani ja Austraaliast Brasiiliani. Ka teine poolaasta ei andnud projektimeeskonnale võimalust rahus loorberitel puhkama jääda – selleks, et aasta 2021 veelgi suuremate jõududega edasi rihtida, töötasime välja aE! 2.0 programmi, mis juba õige pea omale uusi projekte värbama hakkab. Valisime põhiteemad, milledeks on vaimne tervis ja rohepööre ning uus periood just nendele oma põhirõhu ka suunab. PS. uute ideede värbamisega alustame juba jaanuari teises pooles ehk kui sul on huvi riigiga koostöös oma moonshot ideed testida, siis hoia silm peal www.accelerateestonia.ee lehel!

Tehnopol Startup Inkubaator ei ole enam ammu vaid Tallinna-keskne, sest tegusaid inimesi on igas Eestimaa otsas. Selleks, et olla püsivalt kohal ka Ida-Virumaal, avasime aprillis oma esinduse Narvas, kus kohalikele iduettevõtetele on abiks meie Narva programmijuht Olga Kurdovskaja.

Koostöös oma heade partneritega Prototronist, Kagu-Eesti Innovatsioonikeskusest ja Pärnumaa Arenduskeskusest lükkasime käima ka üle-eestilise eelinkubatsiooniprogrammi, et aidata ettevõtlushuvilistel liikuda idee tasandilt edasi ettevõtluse suunas. Pärnumaa Arenduskeskusega ei piirdunud koostöö vaid eelinkubatsiooniga ning hea meel on öelda, et alates sügisest pakuvad Tehnopol Startup Inkubaator ja Pärnumaa Arenduskeskus ühist inkubatsiooniprogrammi ka Pärnumaa iduettevõtetele.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid