Migreeni asjatundjad seavad digilahenduste konkursile sihikut

Täna, 22. oktoobril Tallinnas toimuvas teenusedisaini töötoas panevad migreeni asjatundjad paika võtmeteemad migreeniteemalisele innovatsioonikonkursile. Oktoobri lõpus väljakuulutatava  konkursiga Migraine Innovation Challenge soovitakse leida migreeniga elavaid inimesi ja nendega töötavaid meedikuid toetavaid digilahendusi.

 Algatus konkursi korraldamiseks tuli Eesti Peavalu Seltsilt. Migreen on kõige sagedasem ja kõige kulukam neuroloogiline haigus. Eestis kannatab selle all umbes neljandik naistest ja kümnendik meestest. Kõige enam puudutab migreen noori tööeas täiskasvanuid ja fertiilses eas naisi, kelle elukvaliteet haiguse tõttu tõsiselt kannatab. „Migreen on rohkem kui peavalu. Migreenihoo ajal jääb inimese jaoks elu praktiliselt seisma, ta ei suuda täita oma töökohustusi ega veeta kvaliteetaega oma lähedastega,“ selgitas Eesti Peavalu Seltsi president, Euroopa Peavalu Föderatsiooni juhatuse liige ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Närvikliiniku vanemarst-õppejõud dr Mark Braschinsky. „Töötoas otsime patsiendi vajadustest ja tervishoiukorraldusest tulenevaid kitsaskohti, mida oleks võimalik lahendada infotehnoloogia võimalusi paremini ära kasutades,“ lisas Braschinsky.

 Digilahenduste leidmiseks mõeldud konkurssi Migraine Innovation Challenge viib läbi Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health. Teaduspargi Tehnopol juhitav klaster ühendab tervishoiu osapooli ja tervisetehnoloogia ettevõtteid ning aitab kaasa Eesti tervishoius vajalike digilahenduste tekkimisele ja kiiremale kasutuselevõtule. „Meie ootus on, et konkursi tulemusena kerkib esile 2-3 väärt lahendusideed ja võimekat tiimi, kelle ambitsioon lahenduse arendamisel ei piirdu Eestiga,“ lausus Connected Health klastri innovatsioonijuht Kitty Kubo. „Migreeni valdkonnas on maailmas erinevaid lahendusi juba olemas ja tekib kogu aeg juurde. Samuti on Eestis inimesi, kes on mõnda sellist lahendust kasutanud. Siiski on patsientide ja tervishoiutöötajate ühine ootus, et oleks lahendusi, mis on saadaval nii eesti kui ka vene keeles ning mis toetaksid diagnoosimist, ravi ja haiguse jälgimist,“ sõnas Kubo.

Konkurss on plaanis välja kuulutada 30. oktoobril ja see kulmineerub 30.11-02.12 toimuva 48-tunnise häkatoni ehk arendusmaratoniga. Häkaton on satelliitüritus 30. novembril Tallinnas aset leidvale Eesti Peavalu Seltsi ja Euroopa Peavalu Föderatsiooni rahvusvahelisele migreeniteemalisele konverentsile.

Konkurssi toetab ravimifirma Novartis.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega