Negavatt 2021 konkursi TOP 20 on selgunud

Tehnopol on juba aastaid olnud partneriks rohetehnoloogiakonkursile Negavatt. Sel aastal on konkursile laekunud rekordiliselt 113 ideed, mis võistlevad 28 000-eurose auhinnafondi nimel. Tänaseks on neist välja selgitatud TOP 20, kelle tutvustusi saate juba praegu lugeda.

Negavati projektijuht Anni Raie sõnul on konkursile koondunud väga teotahtelised meeskonnad, kes lahendavad endale südamelähedasi probleeme. „Tänavusel konkursil on üsna mitu keskkonnasõbralikke materjale välja töötavat ettevõtet, samuti on esindatud ka jagamis- ja ringmajanduse ideed ning rohelisele energiale keskendunud tiimid. Päris uuenduslikest ideedest tooksin välja PlaatinaHundi, kelle meeskond uurib võimalusi tänavatolmust eraldada plaatina grupi väärismetalle, mis satuvad sinna mootorsõidukite katalüsaatoritest,“ sõnas Raie.

Konkursil on tänavu käimas juba 8. hooaeg. Raie sõnul on aastate jooksul märgata, et osalejate ideed lähtuvalt üldiselt sellest, milline on roheolukord riigis ja laiemalt maailmas. „Varasematel aastatel on olnud palju ideid, kuidas ühekordseid tarbeesemeid muuta kas keskkonnasõbralikumaks või taaskasutatavaks. Praegusel ajal on mitmeid häid alternatiive plastikule juba olemas ning seega ka sellele suunatud ideid vähe,“ selgitas Raie.

Negavatist on sirgunud ka Tehnopoli mitmeid tublisid rohetehnoloogia ettevõtteid. Tehnopoli rohetehnoloogia klastri juht Ragmar Saksing toob nende seast välja WasteFoxi (varasem Festera), Calidity, Inway ja Cleveringi. „Negavati finalistid lahendavad alati päris probleeme, loovad uusi vaatenurki ja tekitavad esialgu ka “tormi veeklaasis”. Ma loodan, et neil jätkub kannatust edasi töötamiseks, sest edu vōimalused on neil tõesti kõigil,“ sõnas Saksing. Tema sõnul on tiimide tase sel aastal väga kõrge ning võrsuda võib mitu uut ettevõtet, mis tulu teenides ka keskkonda paremaks muudavad.

Tutvu selle aasta Negavati konkursi TOP 20-ga siin!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega