Noored Kooli kutsub kandideerima tehnoloogiaettevõtete töötajaid

Eestvedamis- ja arenguprogramm Noored Kooli kutsub kandideerima tehnoloogiaettevõtete töötajaid. Kuni 18. jaanuarini saab esitada avaldusi, et töötada kaks aastat õpetajana ning otsida süsteemseid lahendusi õpilaste haridustee katkemise lahendamiseks.

Noored Kooli programm ootab kandideerima võimekaid ja heade suhtlemisoskustega kõrgharitud inimesi mis tahes eluvaldkonnast, kes on valmis võtma vastutust, et ühiskonnas muutust luua. “Me otsime eestvedajaid – inimesi, kes on valmis astuma tohutult mitmekülgsesse ja väljakutsuvasse rolli, et lahendada keerukat probleemi. See ei ole kerge, aga on erakordselt põnev ja oluline,” lausub värbamisjuht ja programmi vilistlane Margot Lillemägi.

Praegu NK 14. lendu kandideerivad inimesed alustavad 2020. aasta aprillis ettevalmistuskoolitust ning asuvad sügisel õpetajana tööle. Suurem osa NK koolitusprogrammist toimub samal ajal, kui osalejad juba koolis töötavad: esmaspäevast neljapäevani töötatakse täiskohaga õpetajana, iga teine nädalavahetus on õppimise päralt. See tähendab, et oskused tuleb omandada väga kiiresti, pidevalt oma tööd analüüsides ja kogemustele avatud olles. Seetõttu on Noored Kooli koolitusprogramm väga praktiline ning keskendutakse sellele, mida on vaja nüüd ja kohe, et saavutada pikaajalist muutust.

Programmi osalejad töötavad koolides, milles on Eesti keskmisest rohkem ehk üle viiendiku lapsi, kes ei jõua pärast põhikooli lõpetamist järgmise haridustasemeni. Enamasti tähendab see, et õpilasel on puudu õpi- ja enesejuhtimisoskustest, mis aitaks tal järgmises õppeastmes toime tulla. “See ei ole probleem, mida saaks lahendada ühe liigutusega nt ministeeriumi tasemelt. Selleks ei piisa ka ainult ühe õpetaja panusest​, see vajab kollektiivi ja koostööd kooli sees,” lisab NK tegevjuht Kristi Klaasmägi.

Järgnevatel aastatel on plaanis Noored Kooli programmi kasv – kui seni on igas lennus olnud u 20-25 osalejat, loodetakse sel aastal leida 40 ning järgmisel aastal juba 50 suurepärast eestvedajat. Selleks on õla alla pannud Taavet Hindrikuse ja Martin Villigu ideest sündinud Haridusfond, mis toetab Noored Kooli kasvu 100 000 euroga.

Miks peaks inimene vahetama tehnoloogiaettevõtte hariduse vastu? “See on võimalus rakendada oma oskused ja kogemused eesmärki, mis on ilma igasuguse kahtluseta väga vajalik,” on Margot Lillemägi resoluutne. “Kui leiad kahe aasta möödudes, et õpetamine pole sinu jaoks, võid vabalt oma valdkonda tagasi minna ja kasutada saadud kogemusi ja oskusi seal. Aga selleks ajaks oled nt matemaatikaõpetajana töötades muutnud juba kümnete õpilaste elu.” NK vilistlaste seas on nii koolijuhte, ettevõtjaid, juriste, ametnikke kui õpetajaid.

Kui tunned huvi, vaata lähemalt ​www.nooredkooli.ee​.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid