NordiCHI 2020 online konverents toimub 25-29.oktoobril

NordiCHI on Põhjamaade suurim HCI (Human-Computer Interaction ehk inimese-arvuti vahelise interaktsiooni) teemaline teadusfoorum, mis toimub esimest korda Eestis. See on arvuti- ja käitumisteaduste ning disaini kohtumispaik nii teadlastele, koolitajatele, erasektori praktikutele kui ka kõigile teistele HCI valdkonna huvilistele. Konverents toimub sel aastal asjaolude sunnil virtuaalselt ning Trinidad Wiseman on NordiCHI ajaloo esimene eraettevõttest korraldaja, koostöös oma pikaaegse partneri Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudiga.

NordiCHI 2020 teema “Shaping Experiences, Shaping Society” eesmärk on algatada diskussiooni mõju üle, mida me kogemuste disainimise kaudu ühiskonnale avaldame. Konverentsil astuvad üles valdkonna parimad teadlased ja eksperdid. Näiteks Linnar Viik – Eesti infotehnoloogiateadlane, ettevõtja ja IT visionäär – teeb ettekande teemal ”Vision Matters, Action Counts”. Samuti on oodata Ellen Pearlmani – keda tuntakse kui meediakunstnikku, kriitikut, kuraatorit ja õpetajat – esitlust teemal ”I Built A Sicko AI – And So Can You”. Professionaalne filmitegija ja professor Pia Tikka astub aga üles teemaga ”Narrative contextualisation: Overriding the artificiality of Artificial Humane Agents”.

Konverents kestab 5 päeva, pakkudes kokku ca 80 ettekannet – programmi ajakavaga saab tutvuda siin. Ettekanded on jagatud temaatilisteks sessioonideks ning osalejatel on võimalik tutvuda arvutiteaduste ja disaini perspektiivist selliste teemadega nagu robotid, virtuaalreaalsus, e-tervis ja heaolu, disainiteooria ning koosloome jpm. Põhiprogrammile lisaks toimub suur hulk kursusi ja töötubasid ning demode ja installatsioonide näitus.

 Programmist saavad osa vaid registreerunud osalejad. Registreerimine 5-päevasele sündmusele maksab 19. oktoobrini 350€ (tudengitele 250€).

Täpsem info nordichi2020.org

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid