P4SME avakohtumisel räägiti sotsiaalsest innovatsioonist ja jätkusuutlikest ärimudelitest

14. septembril toimus Peer for People, Planet, Profit in SMEs (lühendina P4SME) projekti kick off kohtumine, mis leidis aset FUNDECYT-PCTEX juures Badajoz linnas, Hispaanias.

P4SME projektis on kolm partnerit – Tallinna Teaduspark Tehnopol SA, Johanneberg Science Park (Rootsi) ning FUNDECYT Science and Technology Park of Extremadura (Hispaania) – kes ühe aasta jooksul mitme kohtumise töögrupis jagavad omavahel häid kogemusi ja algatusi, mis käsitlevad jätkusuutlikkust kolmes vaates (sotsiaalne, keskkonnaalane, majanduslik) ning mis oleks teadusparkidele igapäevatöös kasulikum tehes koostööd väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetega.

Projekti raames aset leidvate töögruppide eesmärk on teada saada teiste teadus- ja tehnoloogiaparkide parimaid kogemusi ning analüüsida, kas antud tegevust on võimalik adapteerida laiemalt, et läbi selle pakkuda paremaid teenuseid ja aidata ettevõtetel integreerida jätkusuutlikkust oma äristrateegiatesse.

Septembris aset leidnud kohtumise fookuses olid inimesed ning partnerid jagasid oma parimaid praktikaid antud valdkonnas. FUNDECYT-PCTEX ettekanne oli sotsiaalsest kiirendist jätkusuutlike ärimudelite suunal, mis suudavad avaldada sotsiaalset mõju. Johanneberg Science Park andis ülevaate, kuidas nad on varasemalt vahendanud ekspertnõu sotsiaalse innovatsiooni ja ühiskondliku mõju valdkonnas. Tehnopol tegi ülevaate sellest, kuidas andmetel põhinevad alternatiivsed liikumislahendused saavad linnaku inimestele luua lisaväärtust.

P4SME on rahastatud Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programmist Horisont 2020 toetuslepingu nr 970887 alusel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega