P4SME projektist sündis VKE-dele suunatud uute jätkusuutlike algatuste tööriistakast

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol koos FUNDECYT-PCTEX teaduspargiga Hispaaniast, Johanneberg teaduspargiga Rootsist ja erinevate välisekspertidega üle Euroopa on ühe aasta jooksul toimunud projekti P4SME projekti tegevuste raames kokku pannud unikaalse juhendi, mis aitab toetada VKE-de jätkusuutlikumaks muutumise teekonda.

Äsjalõppenud projekti eesmärk oli edendada jätkusuutlikkuse alast toetust, mida Euroopa teaduspargid, inkubaatorid, innovatsiooniagentuurid või sarnased organisatsioonid oma klientettevõtetele pakuvad, keskendudes eelkõige kogemuste jagamisele ja väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) jätkusuutlikkuse valdkonna võimaluste väljaselgitamisele.

P4SME projekt on nüüd avaldanud oma lõpparuande, mis sisaldab üksikasjalikku teavet 13 erineva ökoloogilise, sotsiaalse ja majandusliku jätkusuutlikkuse valdkonna algatuse kohta Eestist, Sloveeniast, Hispaaniast ja Rootsist. Projekti käigus tutvustasid osalejad oma algatusi ja arutasid, kuidas üksteise ettepanekuid ellu viia. Lisaks projektis osalejatele on oma algatuste ja kogemustega panustanud teiste hulgas EL-i Teadusuuringute Ühiskeskuse poliitikalabori, Euroopa Äri- ja Innovatsioonikeskuste võrgustiku ja Circular Change eksperdid.

Aruandes kirjeldatud algatused on näiteks:

  • Sotsiaalse ettevõtluse kiirendusprogramm
  • Alternatiivsed liikumislahendused isiklikuks transpordiks
  • Tööriistad SDG eesmärkide saavutamiseks
  • Jätkusuutlike tuleviku ärimudelite arendamine
  • Toimingute tsirkulaarsuse astme hindamine

Aruanne kirjeldab algatusi, nende tugevaid ja nõrku külgi, sihtrühma, eesmärki ja muud ning on kõigile kättesaadav allolevalt lingilt.

Loe dokumenti siin!

P4SME projekt on saanud rahastuse Euroopa Liidu Horizon 2020 Research and Innovation programmist, leping nr 970887. Projekti kestvus – 01.07.2021 – 30.06.2022

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega