Päästa planeet läbi rohelise energiasüsteemi? … käkitegu!

Märtsis algab StartUp Passion koolitusprogrammi kolmas ja viimane aasta. Tutvustame selle rahvusvahelise programmi eelmise aasta üht parimat meeskonda ja võimalusi, mida StartUp Passion Eesti, Läti ja Soome iduettevõttepisikuga noortele inimestele pakub.

Startup ettevõtluse vorm ei ole võõras enam paljudele ja ettevõtlusalaste teadmiste omandamine on loomulik enesearendamise osa. Vahel on nii, et olemas on küll hea idee, mida arendada, aga meeskonda, kellega seda ellu viia, ei ole. Või siis vastupidi – on küll teotahteline meeskond, aga puudub see „üks ja õige“ idee, millega maailma muuta tahaks. GridWalleti tegevjuht Mike Newman kohtus oma praeguse meeskonna liikmetega StartUp Passionil.

StartUp Passion projekti üks põhieesmärk on võimaldada kasvuruumi ja –ressursse idufirmadele, kes oma tavakeskkonnas võiksid muidu raskustesse sattuda. Mike Newman arvates oli paras väljakutse panna kokku pädev ja hästitoimiv meeskond. „Keeruline on selliste inimeste leidmine, kes tunnevad valdkonda ning samal ajal on valmis võtma riske ja pühendama aega seoses idufirma loomisega. ’’Aga kuskilt tuleb ju alustada, hakata tegutsema ja inimestega kohtuma. Startup Passionil kohtusin oma tulevase meeskonnaga,“ selgitas ta.

GridWallet on tööriist, mis muudab radikaalselt elektrimüügikaubandust, ühendades tarnija müügi- ja ostuhinnad, kättesaadava elektri ja enda genereeritud elektri. Rakendus optimeerib selle protsessi, tagades nii kliendile kui ka pakkujale parima lahenduse.

Newmani sõnul oli Startup Passion programm abiks idee vormumisest minimaalse elujõulise tooteni. Programm sisaldab koolitust sihtgrupi määratlemiseks, turu ja toote defineerimiseks, prototüüpimist ning ärimudeli valideerimist. Newtoni sõnul on see nagu kiirendusprogramm, kuid ilma omakapitali osaluseta.

Tugev meeskond ja potentsiaalselt murranguline, et mitte öelda revolutsiooniline, idee aitas GridWalletil saavutada prorgammis äriideede võistluse võidu, millega kaasnes ka 5000-eurone auhinnaraha. Mis nüüd edasi? „Laieneda suuremaks kui Uber? Päästa planeet täielikult rohelise energiasüsteemi kaudu … käkitegu!“ fantaseeris Newman.

Tõsisemalt rääkides on meeskond kahe jalaga maa peal, nad mõistavad kalkuleeritud ja metoodilise lähenemise vajadust. „Hetkel arendame minimaalset elujõulist toodet. Peame seda kasutajate peal katsetatama ning tõestama oma väärtuspakkumist, et jõuada energiamüüjate ja võrguoperaatoriteni, kes on meie peamised kliendid. Otsime investeerijaid ning oleme sel teemal avatud läbirääkimistele,“ võttis enesekindlalt optimistlik Newman teema kokku.

Startup Passion arenguprogramm toimub 2018. aastal taas ja juba märtsis alustab häkatoniga. Programm ei ole ainult üliõpilaste pärusmaa, vaid on mõeldud kõigile, kes soovivad rahvusvahelises meeskonnas äriideid arendada. Täpsemat infot Startup Passioni kohta leiab programmi veebilehel http://startuppassion.eu/ või Facebookist.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega