fbpx

Parima elupaiga otsimootoriks olev idufirma Teleport osteti ära

Ettevõtetele töötajate kolimise ja kaugtöö korraldamisega tegelev firma Move Guides ostis ära Eesti idufirma Teleport, mis aitab erinevate parameetrite põhjal välja valida parima elukoha maailmas, kirjutab tehnoloogiaportaal Geenius. Firma Tallinna kontor ja “enamik töötajatest” jätkab uue ettevõtte all.

“Me tegime Telepordi eesmärgiga aidata vabadel inimestel kolida, andes millennialite käsutusse moodsa tarkvara, mis aitavad neil sinna kolida, kus nad oma potentsiaali saavad teoks teha,” ütles Teleporti asutaja Sten Tamkivi pressiteate vahendusel. Tema sõnul aitab tehing Move Guidesiga seda eesmärki paremini saavutada.

Kolm aastat tagasi asutatud Teleporti investorite seas on Silicon Valley investeerimisfondid Andreessen Horowitz, SV Angel, lisaks Seedcamp, Jaan Tallinn, Jeff Dean (Google), Scott Banister, Rain Rannu ja teised.

Teleporti põhiteenus Teleport Cities paneb erinevate andmete ja sooviavaldaja eelistuste põhjal kokku pingerea parimatest kohtadest, kus maailmas elada ja töötada. Otsingumootor arvestab selliseid parameetreid nagu vastava ametikoha palk, elukallidus, keskkonna puhtus, korruptsioon, ja otsib sobivaimad vasted 260 linna seast. Lisateenustena pakub Teleport abi kolimisel ja üle maailma jaotunud meeskondade töö planeerimiseks.

Mis firmaga Move Guides näol tegu on 2012. aastal asutatud Move Guides tegeleb ettevõtete töötajate kolimise ja mobiilse tööjõu haldamisega. Move Guides on ise investoritelt kaasanud neljas investeerimisringis üle 26 miljoni dollari, kõige rohkem Silicon Valley investeerimisfirmalt New Enterprise Associates.

Move Guides tarkvara pakub ettevõtetele professionaalset vahendit tööprotsesside automatiseerimiseks ja andmete kasutamiseks, millega liikuvat tööjõudu hallata. Firmal on esindused San Franciscos, Londonis ja Hong Kongis, nüüd lisandub neile Tallinna kontor.

Tamkivi ja firma teine asutaja Silver Keskküla kirjutavad blogipostituses, et Move Guides ja Teleport on tegutsenud samal turul, aga selle eri osades, ja üheskoos kaetakse ära nii korporatiiv- kui erakliendid, kes vajavad nõu kolimisel.

Kui Move Guides katab ära need olukorrad, kus maailma kõige mõjukamad ettevõtted kolivad oma kõige hinnatumaid töötajaid ja on valmis sellesse investeerima väga suure summa raha, siis Teleport omalt poolt katab ülejäänud 95% juhtudest, mil kolija on vabakutseline või tudeng.

Move Guide ja Teleport hakkasid koostööd planeerime eelmise aasta lõpus, kui 23. detsembril otsustati esmalt kahe ettevõtte teenused integreerida. Järgnenud nädalate jooksul toimunud kohtumistel sai aga selgeks, et ettevõtetel on suurem potentsiaal ühiselt tegutseda, kirjutavad Tamkivi ja Keskküla.

Suurem osa Teleporti töötajatest jätkavad tööd Move Guidesis ja Tallinna kontor hakkab tööle uue firma koosseisu. Keskküla ja Tamkivi liituvad ettevõtte juhtkonnaga. Teleport Cities ja Zen jäävad vabaks kasutamiseks avatuks. Teleport tegutses aastaid tagasi, ettevõtte algusegadel, mõnda aega ka Teaduspargis Tehnopol. 

(allikas: geenius.ee; autor: Hans Lõugas; foto: Teleport)

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid