Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatoris asus oma äri kasvatama kaheksa ettevõtet

Tehnopoli meeskond ja mentorid Pärnus

Sel nädalal käivitus Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori 2021/2022 hooaja kasvuprogramm, kus kaheksa meeskonda asuvad kasvatama oma erinevas arenguetapis olevat äriideed. Kuue kuuga läbivad meeskonnad koolitusprogrammi, mis aitavad neil viia oma toote/teenuse turule.

„Selle hooaja algus on meie jaoks väga eriline, sest alustame päris oma ruumides Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži hoones koos Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga,“ märkis Ettevõtlusinkubaatori projektijuht Kaydi Tomson. Kokku laekus sooviavaldusi 20 meeskonnalt. Pitch´imise käigus selgitati välja kaheksa ettevõtet, kes alustavad kasvuprogrammis.

Koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol jõuab meeskondadeni tippmentorite võrgustik ning koolitusprogramm, mis sisaldab muuhulgas ärimudeli koostamist, investeeringute kaasamist, finantside juhtimist, teenuse-ja tootedisaini ning müügi-turundusalseid teadmisi.

„Kõik see loob meeskondadele eeldused kiireks kasvuks ning nii sise- kui välisturgudele sisenemiseks. Eelmisel hooajal lõpetanud meeskonnad pidasid just mentorite tuge ja kontaktvõrgustikku kõige väärtuslikumaks programmi osaks. Lisaks muidugi see, et programmi ajakava on tihe ja see motiveerib meeskondi oma ideega edasi töötama,“ märkis Tomson.

„Inkubaator on kindlasti ka üks osa Kobara kogukonnast, kus inkubantidele avanevad käega katsutavad võimalused koostööks juba kogenud ettevõtjatega ja teadusasutustega,“ lisas Pärnumaa Arenduskeskuse juht ja Kobara eestvedaja Erik Reinhold.

„Pärnu on hea näide sellest, kuidas inimesed eelistavad elukeskkonnana väiksemat rohelist linna, ent see ei tähenda, et nad peaksid käima tööl kuskil teises piirkonnas. Toome inkubatsiooniteenuse n-ö koju kätte ja aitame alustavatel ettevõtjatel oma ideed päriselt teoks teha. Iduettevõtte ärimudel baseerub äri kiirelt eskaleerimisel ka üle riigipiiride, mistõttu saab seda edukalt juhtida mistahes Eestimaa nurgast,“ ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.

Hooajal 2021/2022 kasvatavad oma ideed Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris järgmised meeskonnad:

  • INFINDER – veebiplatvorm, mis ühendab praktikandid ja ettevõtted.
  • PLANTOS – pakub teadlikumaid toidulaua valikud, mida saab kodusetes tungimustes ise endale kasvatada.
  • KAARIK – integreeritav ratta järelkäru, mille saab lihtsalt muuta ostukorviks, et oma ostud koju sõidutada.
  • PÄRNU LOOVLINNAK – kujundada toimiv ning asukohast sõltumatu töömudel ja läbi selle kasvatada Pärnu Loovlinnaku külastajakogemuse ja asunikukogemuse kvaliteeti.
  • OUTFORFIT – läbi veebiplatvormi varustada Pärnu ja hiljem kaugemal asuvad välijõusaalid videokoguga, et tervisesportlased oskaksid jõusaali efektiivsemalt ja julgemalt kasutada.
  • ECOCENTER – veebiplatvorm, mis koondab Eesti mahetootjad, et tuua klientideni väiketootjate tervislik toodang.
  • DEMISOFT – arendab broneerimisportaali spordi-, kultuuri- ja huviharidusega seotud asutustele.
  • LASTE LAVA – toota efektsed laste lavad, mis annavad võimaluse kasvatada enesekindlust ja arendada loovust turvalises keskkonnas.

Tehnopol Startup Inkubaator ja Pärnumaa Arenduskeskus alustasid koostööd 2020. aasta sügisel, et pakkuda sisukamat ja kvaliteetsemat tugiteenust Pärnu iduettevõtjatele.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega