Algas Kesk- ja Ida-Euroopa suurim säästva energia idufirmade konkurss PowerUp! 2018

InnoEnergy avas 1. märtsil Kesk- ja Ida-Euroopa suurima rohetehnoloogia valdkonna idufirmade konkursi PowerUp neljanda vooru. Konkursi võitja saab 150 000 € suuruse finantseeringu ning suurepärased eeldused rahvusvahelisele turule sisenemiseks.

Lisaks rahalistele auhindadele on võitjatel võimalus osaleda InnoEnergy Highway® kiirendis –programmis, mis aitab ideid ja uusi lahendusi reaalselt turule tuua. Alustavatele ettevõtetele pakutakse lisaks finantseeringule toetust tootearenduse ja -kaitse valdkonnas, meeskonna kokkupanemisel, ligipääsu rahvusvahelistele klientidele ja välisrahastusvõimalusi.

InnoEnergy esindajaks Eestis on Tallinna Teaduspark Tehnopol ning PowerUp võistlusel on Eesti idufirmad edukalt osalenud juba alates 2015. aastast, mil see esimest korda toimus. „Seni on Kesk- Ja Ida-Euroopa finaalist koju toodud kaks esimest kohta ning üks kolmas koht,“ rääkis PowerUp Eesti eestvedaja Heleri Holm. „See näitab, et Eesti rohetehnoloogia valdkonna startupid on Euroopa tasemel igati konkurentsivõimelised,“ lisas ta.

InnoEnergy Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnajuhi Jakub Milleri sõnul eristab PowerUpi teistest konkurssidest korraldajate suur kogemus ning nende ärikeskne lähenemine. „Püüame näidata lahendusi ja avada uksi. InnoEnergy on juhtiv rohetehnoloogia arenduste toetaja, kelle edu võtmeks on lisaks rahalise toe pakkumisele ka suur teadmiste baas ja kontaktvõrgustik. Me juhime maailma suurimat innovatsiooni ökosüsteemi, kuhu kuulub üle 320 liikme. Nende hulgas on Euroopa juhtivad energiaettevõtted, teadus- ja uuringukeskused, linnad ja regioonid. Meie osanike hulka kuuluvad Schneider Electric, EDF, AGH, RAFAKO ning Tauron,“ rääkis Jakub Miller.

Korraldaja rõhutab, et energiaturul otsitakse kõige enam uusi lahendusi mobiilsuse, küberturvalisuse ja energia salvestamise valdkondades. Huvipakkuvateks on tehnoloogiad, mis aitavad kaasa saasteainete emissiooni vähendamisele atmosfääris ning suduga võitlemisel. Eelmise konkursi võitis Ungari startup HeatVentors, kes tutvustas innovaatilist soojusenergia salvestamise meetodit, mis vajab 90% vähem ruumi ning võimaldab säästa 20 kuni 40 protsenti energiast.

„Koostöö start-up kogukonnaga on oluline samm, et saavutada meie üks peamisi eesmärke 2030. aasta strateegiast – olla klientide esimene valik,“ ütles eelmise aasta konkursi partner, MOL Grupi Avatud Innovatsioonikeskuse juht Zsolt Winkler. „Usume, et partnerlus InnoEnergyga aitab meil saada Euroopa innovatsiooni ökosüsteemi oluliseks osaks ning oleme põnevil, et töötada koos tulevikuprojektides.“

Võistluse PowerUp finaalüritus toimub tänavu Prahas. Sellele eelnevad riiklikud voorud ning bootcampid ehk töötoad Euroopa parimate ärimentorite juhendamisel, mis annavad osalejatele võimaluse oma ärimudeli kontrollimiseks ning esinemisoskuste lihvimiseks.

Tallinna Teaduspark Tehnopol ootab kõiki rohevaldkonna startupe kandideerima maikuus toimuvale Eesti lõppvõistlusele, mille võitja pääseb edasi finaalüritusele riiki esindama.

Konkursil osalemiseks on vaja toote prototüüpi ja meeskonda. Osalemisankeedi saab täita konkursi veebilehel www.powerup.innoenergy.com kuni 15. aprillini.

Jälgi meid sotsiaalmeedias: Facebook ja Twitter ning vaata eelmise aasta konkursi ülevaadet: 2017 Final Gala.

InnoEnergy koostööpartneriks Eestis on alates 2015. aastast Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut, jätkusuutlikkust ning investorvalmis seadmist. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus-ja Tööstuspargiga. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega