Prototron on 5 aastaga turule aidanud 23 uut toodet

11.09.2017

Neljapäeval, 7. aprillil tähistas rahastu Prototron oma viiendat tegevusaastat. Koos rahastu asutajate, partnerite, seniste rahasaajate, uute toetajate ja suvise vooru 10 parima meeskonnaga vaadati tagasi tehtud tööle ning kuulutati välja ka uued rahasaajad. 

Suvisest voorust väljusid võitjatena meeskond hINF, kes sai 10 150 eurot hINF platvormi loomiseks. hINF pakub digivisiidi võimalust patsiendile ja tema raviarstile muutes osapoolte vahelise suhtluse mugavaks ja efektiivseks, sest asendab pea 50% tavavisiitidest kliinikusse digivisiitidega.

9960 eurot sai meeskond, kelle idee on Timecode pen – väike pulk igale kaamerale ja helisalvestajale, mis genereerib GPS abil sünkroniseeritud SMPTE ajakoodi. See hõlbustab oluliselt hilisemat audio/video monteerimist lõpliku produktsiooni tarvis.

Prototron 5 numbrites:

Prototroni sügisvooru tähtaeg on 15.oktoober. Esita taotlus aadressil www.prototron.ee

Prototron lansseeriti 2012.a aastal tolleaegse Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese patroneerimisel. Prototron rahastu eesmärgiks on anda innovatiivsetele ideele reaalne kuju. Rahastu asutasid Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tallinna Tehnikaülikool ja Swedbank.