Prototron: audio- ja heliproduktsioon muutub Timecode Peni abil lihtsamaks

Möödunud nädalal selgusid Prototroni rahastu suvise taotlusvooru parimad. 9960 eurot sai meeskond, kes on arendamas väikest pulka nimega Timecode Pen, mis hõlbustab oluliselt audio- ja videofailide monteerimist lõpliku produktsiooni tarvis.

Idee üks autoritest Kalle Käesel ütleb, et Timecode pen sobib igale kaamerale ja helisalvestajale, mis genereerib GPS abil sünkroniseeritud SMPTE ajakoodi. „Timecode Pen on suunatud proffidele, kuid oleme selle piisavalt lihtsaks teinud, mistõttu ei jää ka asjaarmastajad selle kasutamisel hätta,“ lisab ta.

Prototronilt saadud raha läheb täisfuntsionaalsete seadmete ehitamiseks, et teha ära testid, kuidas seade käitub reaalses kasutuses. „Esialgu plaanime kokku panna 10 ekspemplari,“ räägib Käesel, kelel sõnul võiks valmistoode turule jõuda aastaga.

Käesel rõhutab, et hea idee korral ei tohiks kindlasti alla anna:„Esitasime Timecode Peni ka eelmisse taotlusvooru, aga siis ei saanud me isegi TOP40 sekka. Tegime väikeseid täiendusi meeskonnas, arendasime oma seadet edasi ja teisel katsel tuli hoopis võit. Usun, et väga palju kasu oli just sellest, et korra olime taotlusprotsessi juba läbi teinud. Võibolla kumas mu esitluselt ka läbi, et ise oleksin väga agar kasutaja sellele asjale. Lisaks jalad maa peal olek – meie toodet ongi võimalik siinsetes tingimustes päriselt tootmisse saada.“

“Timecode lahendus tuleneb valdkonna spetsialistide vajadustest ja just seepärast on huvitav. Tegemist on huvitava tehnoloogilise lahendusega, sest tiimis on väga tugev inseneri ja teleproduktsioonikompetents, “ tõdes Prototrohi rahastu tegevjuht Jana Pavlenkova.

“Selles voorus olid väga tugevad ja ambitsioonikad projektid. Usun, et paljudest kuuleme ja näeme veel, sest nemad muudavad meie igapäevast elu paremaks ja mugavamaks,” märkis Pavlenkova.

Kokku esitati Prototroni 17. voorus ligi 200 nutikat ideed. Teisena sai suvises voorus rahastuse meeskond hINF, kes 10 150 euro eest arendab hINF platvormi, mis pakub digivisiidi võimalust patsiendile ja tema raviarstile muutes osapoolte vahelise suhtluse mugavaks ja efektiivseks, sest asendab pea 50% tavavisiitidest kliinikusse digivisiitidega.

Prototroni 17. voorus esitati kokku ligi 200 ideed. 2012. aastal Swedbanki, Tallinna Tehnikaülikooli ja Teaduspargi Tehnopol koostöös loodud Prototronist on 5 aasta jooksul läbi käinud 2200 ideed, meeskondadele on prototüübi loomiseks jagatud 567 000 eurot, meeskonnad on investoritelt raha kaasanud 17,5 miljonit eurot, loodud on enam kui 120 uut töökohta ja turule on jõudnud 23 uut toodet/teenust.

Järgmise vooru tähtaeg on 15. oktoober. Taotluse saab esitada www.prototron.ee.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega