Prototroni meeskonnad harjutavad raha kaasamist

Juba sellel nädalal toimub Eesti suurim tehnoloogia, idufirma ning ärijuhtimise teemasid käsitlev konverents Latitude59. Teaduspark Tehnopol on sel aastal brändinud startuppide demo ala, kus saab tutvuda ettevõtete toodete ja teenustega ning luua uusi tutvusi. Prototüüpimise rahastu Prototron kevadvooru parimad meeskonnad saavad oma ideele raha kogumist harjutada Prototron & Fundwise ühisrahastusplatvormil ning võitja kuulutatakse välja konverentsil.

Iduettevõtet ehitaval meeskonnal on igapäevaselt kaks peamist tegevust – toote või teenuse ehitamine ning potentsiaalsete klientidega suhtlemine ehk rahastuse otsimine. Prototronis puutuvad tiimid kokku erinevate väljakutsetega – esitlused, investordokumentide koostamine, mentorsessioonid ning tulevaste klientidega suhtlemine. Vaid mõned julgevad mentoritelt küsida ausat tagasisidet selle kohta, kas idee väärib elluviimist ja kas keegi tegelikult ka on nõus sellele raha andma?

“Oma idee edendamise ja brändinähtavuse kasvatamisega tuleb algust teha idee võimalikult varajases faasis. Seepärast oleme väga rõõmsad, et saame anda Prototroni meeskondadele võimaluse harjutada rahastajate veenmise kunsti juba nende äri arendamise tee alguses,” ütles Henri Laupmaa, kes juhib ühisrahastusplatvormi Fundwise.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova ütles, et ühisrahastusplatvormi kaudu investeeringute kogumine annab meeskondadele olulise müügikogemuse. „Käesolevas voorus olid mitmed ideed välja koorunud teadustööst. Meeskonnad usuvad, et lahendavad oma ideega olulist probleemi ja nüüd on neil ees järgmine väljakutse – panna ka teised seda uskuma ja rahaga toetama,“ lisas ta.

Meeskondi saab Fundwise platvormil toetada kuni 17.05.2019 kell 12.00, Prototroni ja Fundwise ühise väljakutse võitja kuulutatakse välja startup-konverentsil Latitude59.

TUTVU meeskondadega ja investeeri oma lemmikusse SIIN,

Prototroni kevadvooru 10 parima meeskonna ja nende ideedega saad tutvuda 17. mail kel 11:55-12:45 Latitude59 Gray hall-is. Tule kuulama ja kaasa elama!

Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspargi Tehnopol koostöös 2012. aastal loodud Prototroni aastane toetussumma kasvas tänavu 120 000 eurole, kevadvoorus on jagamiseks 60 000 eurot. Tänaseks on Prototron rahastanud 64 nutikat ideed kogusummas 780 000 eurot. Prototroni toetatud meeskonnad on kaasanud järelinvesteeringuid 19 miljoni euro ulatuses.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid