Prototroni TOP10 meeskonda koguvad Fundwise´is finantseeringut

Esmakordselt saavad prototüüpimise rahastu Prototron vooru 10 parimat proovida rahalise toetuse kogumist läbi ühisrahastusplatvormi Fundwise.

“Ajastus on ühisrahastusplatvormi abil toetuste kogumisel kõige olulisem. Kui meeskond tuleb liiga vara, siis suure tõenäosusega ei saavuta nad soovitud eesmärki, sest neil puuduvad kliendid ja ärimudel on veel valideerimata. Samas on oluline alustada oma idee edendamise ja brändinähtavuse kasvatamisega võimalikult varajases faasis. Seepärast oleme väga rõõmsad, et saame anda Prototroni TOP10 meeskondadele võimaluse harjutada rahastajate veenmise kunsti juba nende äri arendamise tee alguses ja soovime neile edu oma esimeste rahaliste panuste kaasamises,” ütles Fundwise´i tegevjuht Henri Laupmaa.

2018. aasta sügisvooru TOP10, kes koguvad investeeringuid on:

Bercman Technologies – tark liiklusmärk, mis sensorite abil suudab pakkuda infot, mis aitavad ära hoida õnnetusi.

Captain Corrosion – töötab välja seadet korrosioonitaseme tuvastamiseks väljaspool torusid.

DC Planner – arendab tarkvara, mis kasutab tehisintellekti kõige efektiivsema serveriruumi lahenduse väljatöötamiseks projekti algfaasis.

Decomer Technology – arendab vees lahustuvat taimset toiduainete pakkematerjali. Pillirookõrs – pilliroo töötlemise tehnoloogia komposteeritava, korduvkasutatava, masinpestava ja täiesti naturaalsete sööginõude valmistamseks.

Plastteed – plastikust plokid kergliiklusteede ehitamiseks.

Questcity – arendab platvormi virtuaalreaalsusel põhinevate interaktiivsete seiklusekskursioonide koostamiseks ja läbimiseks;

Strafos – ehitab keskkonda eralennikute tööstusele, et muuta andmeedastus kiiremaks ja automatiseeritumaks.

UniPV2G – lahendus, mis lihtsustab päikeseenergia tootmisseadmete lülitamist tava elektrivõrku.

Vetik  – asendab kosmeetikatööstuses kasutatavad värvained loodusliku, vetikast toodetud punase värvipigmendiga.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova sõnul annab ühisrahastusplatvormi kaudu investeeringute kogumine TOP10 meeskondadele lisavõimaluse oma idee elluviimiseks, kuid kõige rohkem – müügikogemust. „Prototroni taotlusvooru läbinud ja 10 parima hulka jõudnud meeskonnad on just meie sihtrühm – mitmed ideed koorusid välja teadustööst, meeskonnad usuvad oma ideesse, teavad, kuidas see ellu viia ja on valmis selle nimel kõvasti tööd tegema.“ Pavlenkova lisas, et mõned meeskonnad on ette valmistanud märkimisväärsed tänuavaldused suurematele toetajatele – näiteks lend eralennukiga!

Meeskonnad koguvad Fundwise abil investeeringuid kuni 6.12.2018 kell 18.00, seejärel toimub Prototroni sügisvooru võitjate välja kuulutamine.

Tutvu meeskondadega ja investeeri oma lemmikusse https://prototron.fundwise.me

Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspargi Tehnopol koostöös 2012. aastal loodud Prototroni aastane toetussumma kasvas tänavu 130 000 eurole, sügisvoorus on jagamiseks 70 000 eurot, lisaks Fundwise´i abil kogutud summa.

Tänaseks on Prototron rahastanud 59 nutikat ideed summas 730 000 euro ulatuses. Prototroni toetatud meeskonnad on kaasanud järelinvesteeringuid 17 miljoni euro ulatuses.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega