RAIKU päästab maailma lämmatava mullikile käest

Prototroni viimasest voorust sai 20 000 eurot start-up, mis toodab RAIKU’t. See on puidust toodetav naturaalne, kaunis ja ilmselt odavaim biolagunev alternatiiv mullikilele. Oma lugu jagavad RAIKU loojad – idee autor Rain Randsberg ja turunduse eest vastutav Karl Pärtel.

Lambavillast pakkematerjali tootva Woola suur edu tõestas turu soovi liikuda jätkusuutlikuma majanduse poole ja e-kaubanduse kasv tõi tõdemuse, et on vaja leiutada alternatiiv mullikilele. Rainil oli varasem pakkimiskogemus ajalooliselt pakkematerjalina kasutatud puiduvillaga (peenikesed puidust höövliribad), kuid sellel oli palju puudusid: ajab puru, käitlemiseks on vaja kindaid, puudub kaitsevõime, kuna on liiga kergesti kokkusurutav.

Selsamal hetkel leiutas Rain erilise materjali, ta võttis spoonitööstuse jäägid, lõikas ribadeks ja tekkinud vedru struktuur andis algmaterjalile painduvust ja suurendas selle mahtu 20-25 korda. Vedru struktuuriga puiduribasid omavahel kokku kangaks põimides sündiski RAIKU – hakkaja vastupanuliikuja mullikile ja plastiku valitsusele. See on komposteeritav, ilus ja suurepärane saadetiste kaitsja, kuid lõpliku võidu nimel peab saama odavamaks, kui tema vastane plastik, selle suunas käib tõsine arendustöö ja on esialgsete kalulatsioonide kohaselt on saavutatav suurtoomises.

Veerandsada huvilist

Hetkel rajab RAIKU endale peakorterit ning otsib liitlasi/partnereid ja käib prototüüp toomisliin projekteerimine ja esimeste prototüüpliini osade ehitus. Plaanis on leida ärimudel kuidas kiiresti viia toomine laiali üle maailma. Käivad uuringud turu eelistuste ja mahu kohta. Kokku on pilootkliendina kaasa löömisest huvi üles näidanud 26 ettevõtet.

“Prototroni rahasüst oli meile praeguses faasis ülioluline. Hetkel on meil käsil tootmisliini arendus ja käivad esmased tehnoloogia testimised, Prototroni toel saame hakata EASi arendusosakuid kasutama ja nii saame Prototroni rahaga oma ideed võimendada,“ ütles Karl.

Nõnda kogub RAIKU jõudu ja vägesid, et asuda tegudele. Sarnast kangelast, Woolat, Rain ja Karl konkurendina ei näe, kuna ettevõtete tooted on erinevad ja 10 miljardi € kiirelt koos e-kaubandusega kasva turg on piisavalt suur, et mahutada sinna kaks Eesti tegijat vabalt ära.

5 aasta perspektiivis näevad RAIKU tegijad, et on loonud piisavalt suure konkurentsi mullikilele, ideaalis vallutanud kogu maailma ja lisanud valikusse hulga uusi tooteid. Esmalt kavatseb RAIKU tulla turule pakkide täite vedrudega, mis on mugavalt kasutatavad ja toodet kaunistavad, rohkem infot leiab kodulehelt raiku.co.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid