RangeForce kaasas 1.5 miljonit dollarit, et tõsta küberturbe taset maailmas

Simulatsioonipõhise küberturvalisuse koolitusega tegelev ning Teaduspargi Tehnopol linnakus kasvav Eesti idufirma RangeForce kaasas 1.5 miljonit dollarit USA ja Eesti rahastajatelt. Juhtivinvestoriks on New Yorkis asuv Paladin Capital Group, Euroopa poolt osales Trind Ventures. 

RangeForce  (URL https://www.rangeforce.com/) kasutab investeeringut tootearendus ja -tarkvarameeskonna kasvatamiseks. Hetkel töötab RangeForces 12 inimest. Täienenud arendusmeeskond võimaldab ettevõttel suurendada simulatsioonide hulka ja pakkuda praktilist õpet ka kõige keerukamate rünnete kaitsmiseks.

“Netiturvalisus on üha aktuaalsem teema. 2018 aastal registreeriti ainuüksi Eestis 17’000 küberturbeinsidenti, mida on enam kui 60% rohkem kui aasta varem. Kliendiinfo kaitsmiseks ei piisa ainult heast tehnoloogiast ning kõik-ühes klassiruumi koolitused ei täida oma eesmärki, sest ei arenda praktilisi oskusi, et küberohte ära hoida. Kriisi korral loeb praktiline väljaõpe. Veelgi enam, küberturbespetsialistedele ja arendajatele suunatud küberturbe ettevalmistus aitab luua kindlamaid süsteeme ja kriisi üldse ära hoida,” ütles Taavi Must, ettevõtte asutaja ja tegevjuht.

RangeForce arendab pilvepõhist simuleeritud rünnaku ja kaitse platvormi küberkaitse praktiliseks õppeks. Kübeturbespetsialistid, arendajad ja IT haldusmeeskonnad saavad ennast proovile panna küberlahingut simuleerivates mängudes. Alustades lihtsamatest rünnakutest ning liikudes samm-sammult keerukamate kaitsetaktikate poole, saavad osalejad praktilise kogemuse süsteemide kaitsmiseks.

“Meie missioon on toetada küber- ja IT-spetsialiste turvaliste toodete arendamisel, pakkudes neile võimalust õppida küberkaitset reaalsete juhtumite põhjal. Küberturve algab turvalise süsteemi kirjutamisest. Seega vajavad koolitamist mitte ainult turbespetsialistid vaid kogu IT inseneride meeskond,” lisas Taavi Must. “Meie eesmärk on saada industry standardiks, et hinnata adekvaatselt küberkaitse valmisoleku kõige olulisemat elementi – inimoskuste taset.”

Ivar Siimar, Trind Venturesi üks partneritest põhjendas investeerimisotsust järgenvalt: “Meie näeme RangeForce’s suurt potentsiaali ettevõtete küberturbeoskusi uuele tasemele viia, sest RangeForce’i hindamissüsteem võtab arvesse õppija reaalsed kaitse- ja ründeoskused, mis annab ettevõtetele kindluse, et nende meeskond on praktiliselt ettevalmistatud küberohte ennetama ja kaitsma”.

“Meil on suur heameel töötada koos RangeForce’iga,” ütles üks investoritest Gibb Witham, Paladin Capital Groupi asepresident.  “Ettevõtete küberkaitses on inimfaktor esimene risk ja nõrgim lüli. RangeForce aitab nõrgima lüli muuta tugevuseks. RangeForce jätkab rahvusvahelist kasvu, sest ettevõtted saavad üha enam aru, et  turva- ja IT meeskondade turvaoskuste tõstmise on küberturvalisuse seisukohalt kõige kasulikum investeering.“

Rangeforce (URL https://www.rangeforce.com/) on Eesti startup, mis pakub mängupõhist küberturvalisuse treeningut arendajatele, devopsidele kui küberspetsialistidele. RangeForce asutati 2015. aastal küberturbeekspertide Taavi Must, Jaanus Kinki ja Margus Ernitsa poolt. Toode toodi turule 2016. aasta veebruaris, kui alustati Barclays panga IT spetsialistide koolitamisega. Tänaseks on RangeForce’i klientidede seas muuhulgas Microsoft, Barclays, Santader, Pipedrive. Ettevõtte arendusmeeskond tegutseb Tallinnas, müügiosakonda kasvatatakse Ameerika Ühendriikides.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid