Rohehommik: Ressursside väärindamine

Alustame 2019 aasta sügishooaega juba kuuendal septembril mõnusa Rohehommikuga, kus taas ühinevad Tehnopol ja Forwardspace ning üritus toimub jälle kahes linnas korraga – Tallinnas ja Pärnus! Saame kokku 06.09.19 TALLINNAS või PÄRNU raamatukogu rippsaalis, Akadeemia 3.

Septembri Rohehommiku teemaks on “Ressursside väärindamine” , kus kõneleme miks ja milliseid ressursse me igapäevaselt raiskame või minema viskame ning milliseid rahalisi võimalusi saavad ettevõteted kasutada, et edendada ringmajandust ja suurendada oma konkurentsieeliseid.

Ideid jagavad:

Pärnu Rohehommik: Akadeemia 3 (Pärnu Raamatukogu rippsaal):

  • Mayri Tiido ja Laura Truija. Recyclist – Euroopas tekib iga aasta rohkem kui 25000 tonni tootmisjäätmeid, millest enamus jõuab kahjuks prügilatesse. Samal ajal on paljud neist jäätmetest kõrge kvaliteediga, mida saaks potentsiaalselt kasutada uute toodete loomiseks. Euroopa Liit liigub tugevalt ringmajanduse suunas ja ka Eestis on vaja luua struktuure selle ülemineku toetamiseks. Milliseid lahendusi on olemas ja kuidas neid rakendada?
  • Keit Nestor. Paikre OÜ – Milline ressurss satub tegelikult jäätmetesse ja kuidas neid uuesti realiseerida? Millist rolli peaks mängima jäätmejaamad ressursside taaskasutusse suunamisel?
Tallinna Rohehommik, Mäealuse 2/1
  • Daniel Libman – Paekivitoodete Tehase OÜ kaevandusettevõtte kommertsosakonna juhataja. Ettekanne teemal – 100% jääkidevaba tootmine lubjakivi karjääris
  • Madis Tilga – Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse nõunik keskkonna, energia, kliima, biomajanduse ja rohelise majanduse alal. Keskkonnafestivali Rohevik peakorraldaja.
  • Mart Raamat – Keskkonnaministeeriumi energeetika nõunik.
    Mart nõustab kantslerit ja ministeeriumit energeetikaga seotud küsimustes. “Kutsun üles kõiki ettevõtjaid mõtlema oma toote jalajälje vähendamise peale. See on globaalne megatrend” ütleb Mart Raamat
  • Ragmar Saksing – Teaduspark Tehnopol rohevaldkonna juht. Ta on väga hästi kursis rohemajanduse ettevõtluse pollega. Teaduspark Tehnopol ning PAKRI Teadus- ja Tööstuspark arendavad koos Eesti rohetehnoloogia valdkonda juba üle viie aasta. Erinevate ettevõtlusprogrammidega toetavad nad Eesti rohetehnoloogia ettevõtteid ideest kuni rahastuse, suuremahulise tootmise ning ekspordini.

Rohehommik on Teaduspargi Tehnopol korraldatud ürituste sari rohetehnoloogia ja energiasäästlikkuse vallas tegutsevatele ettevõtetele. Toome teieni kogenud ettevõtjad, motiveerivad inimesed ja uusimad trendid keskkonna- ja energiavallast, et aidata kaasa Eesti rohetehnoloogia valdkonna arengule ja energiasäästlike äriideede elluviimisele. See on koht, kust ammutada uut energiat, värskeid ideid, kasulikke kontakte ja häid koostööpartnereid!

Kuna tegu on hommikuse üritusega siis ootavad osalejaid maitsev kohv ja soojad pirukad!

Rohehommik on kõigile huvilistele tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Registreerumisel märgi, kas soovid osaleda Tallinnas või Pärnus.

Registreeru Tallinna üritusele:

https://www.tehnopol.ee/event/rohehommik-tallinnas-ressursside-vaarindamine/

Registreeru Pärnu üritusele: 

https://www.tehnopol.ee/event/rohehommik-parnus-ressursside-vaarindamine/

Rohehommikuni!

Sündmust toetatakse Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) raames Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid