Roofit.solar nomineeriti Swedish Steel Prize 2019 finalistiks

Tehnopoli roheportfelli klient Roofit.solar nomineeriti Swedish Steel Prize 2019 finalistiks innovaatilise katusetoote arendamise eest, kus on ühendatud päikesepaneelid ja teraskatus.

Tänavu 20. aastapäeva tähistava Swedish Steel Prize´i eesmärk on tunnustada head inseneritööd, koostööd ja teraseinnovatsiooni. Roofit.solar on üks neljast finalistist. Auhind antakse üle 14. novembril Rootsis Stockholmis.

“Roofit.solar valmistab elektrit tootvaid metallist päikesepaneelkatuseid. Tootes on edukalt ühendatud tõhus päikesepaneelilahendus ning arhitektuurselt atraktiivne ja keskkonnasõbralik teraskatus, tänu millele on uusi tehnoloogilisi lahendusi võimalik kasutada ka ajalooliste hoonete restaureerimisel. Rootsi rapsiõlil põhineva värvkatte kasutamisel on võimalik laiendada tootmistehnoloogia piire ja tulemus näitab suurepärast ja vastupidavat nakkuvust päikesepaneeli kihtide vahel,” põhjendas konkursi žürii.

Roofit.solar on ettevõttena kolm aastat vana. Selle asutas Andri Jagomägi, kellel on 15aastane kogemus fotoelektrilise tehnoloogia uurimise valdkonnas. “Omaenda maja kavandades soovis ta kasutada metallkatust, aga ka päikesepaneele. Ta sai aru, et ühtset kombineeritud lahendust ei ole olemas, seepärast hakkas ta katsetama ja leiutas viisi, kuidas neid materjale ühendada,” selgitas Roofit.solari turundus- ja ekspordijuht Helen Anijalg.

Kaks-ühes katuselahenduse jaoks otsustas Roofit.solar kasutada GreenCoat-värvkattega terast. Selle käigus ühendatakse teras fotoelementidega viisil, mis hoiab ära delaminatsiooni. Lahendus näeb välja nagu tavaline teraskatus ning võimaldab elektrit toota nii vanade kui ka uute majadega, kas seda akusse talletades või edasi elektrivõrku suunates.

“Püüame igal sammul leida kõige keskkonnasõbralikuma lahenduse,” ütles Anijalg. “See tähendab, et kõik materjalid peavad toetama meie visiooni. Seepärast kasutamegi üksnes terast,” lisas ta.

Roofit-solari teraselahendus toodab 150 vatti energiat iga ruutmeetri kohta.

“Meie esimesed kliendid on superinnukad ning juba levitavad sõna, sest nad teavad, et see muudab nende jaoks väga oluliselt olukorda ning et nad kasutavad oma pikaealist teraskatust millekski heaks, vähendades märkimisväärselt CO2 emissiooni ja aidates võidelda kliimamuutustega,” rääkis Anijalg.

Allikas: ITuudised.ee portaal

Vaata ka põgusat videot, kus ettevõtte kaasasutaja Andres Anijalg vastab küsimustele:

  • Mida Roofit.solar inimestele pakub?
  • Mida tähendab päikesekatus ja kellele see on mõeldud?
  • Kas päikesekatuse paigaldamine tasub majanduslikult ära?
  • Kuidas panna inimesed rohkem taastuvenergiat kasutama?
  • Miks te paigaldasite päikesekatuse ja mida see majaomanikule tähendab?
  • Kuivõrd katab päikesekatus ära teie majapidamise energiavajaduse?

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid