Selgusid parimad ettevõtluse edendajad

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt läbi viidud konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2023“ žürii valis pärast lõppvoorus toimunud esitlusi võitjateks Tehnopoli juhitud Connected Health klastri ja Narva loomeinkubaatori OBJEKT.  

Žürii juhi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Sille Kraami sõnul eristas võitjaid oluline mõju nii ettevõtlusele kui valdkondade vahelisele koostööle. „OBJEKTi puhul on näha tegutsemistahet ja soovi tõsta ettevõtlusteadlikkust ja -taset Ida-Virumaal, mida ootavad lähiaastatel just tööturu seisukohast ees suured muutused. Connected Healthi puhul meeldis enim, et tuge pakutakse ettevõtetele algusest lõpuni, mis soodustab tugevate tervisetehnoloogia ettevõtete sündi,“ märkis Kraam. 

Tehnopoli juhitud Connected Health klaster ühendab tervise valdkonna osapooled (iduettevõtted, haiglad ja patsientide esindusorganisatsioonid ning digitervise ja  IT-ettevõtted) tugevasse kogukonda, et arendada innovatsiooni nii tervises kui hoolekandes. Klaster toetab ettevõtteid läbi terve arengutsükli – pakub mentortuge, valideerimis- ja testimisekspertiisi, koostöökontakte nii Eestis kui välismaal kui ka üldist infot tervise ja hoolekande kohta.  

„Connected Health klaster on tegutsenud üle kaheksa aasta ja selline tunnustus kinnitab, et teeme õiget asja. Ühtlasi toob see tuntust Eesti tervisetehnoloogia kogukonnale ja see võib omakorda olla ukse avajaks innovatsioonile. Oleme välja arendanud hästi toimiva ökosüsteemi, mille tegevusmudelit on võimalik rakendada ka teistes valdkondades ning riikides ja hea meelega jagame oma kogemusi,“ ütles Connected Health klastri ja Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna juht Piret Hirv.

Teine võiduprojekt, Loomeinkubaator OBJEKT on koostöökeskus Narvas, mille eesmärk on loov- ja iduettevõtluse-alase teadlikkuse ja oskuste kasvatamine ning edendamine Ida-Viru piirkonnas. OBJEKT viib läbi nii inkubatsiooni- ja lühiajalisi arendusprogramme, noorte ettevõtlusprojekte ning laste tehnoloogialaagreid, üritusi ja konverentse ning on piirkonda juurde toonud arendusasutusi ja uusi iduettevõtteid.

Viis lõppvooru pääsenud projekti olid: Innovatsiooniliidrite Klubi (Tehnopol), Tehnopol Startup Inkubaator, Narva loomeinkubaator OBJEKT, FS Team Tallinn ehk Tudengivormel ja Connected Health klaster (Tehnopol).  

Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2023“ toimus sel aastal juba 17. korda ning on ühtlasi Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. Konkursi eesmärk on välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud mitmed ettevõtlust arendavad projektid, näiteks ettevõtluskonkurss „Ajujaht“, NULA inkubaator, noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes ja laste ning noorte loovuskiirendi VIVITA.

Auhinnad antakse üle oktoobris toimuval Ettevõtluse auhindade galal. Euroopa finaal toimub tänavu novembris Bilbaos. 

Žüriisse kuulusid Sille Kraam (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Sigrid Harjo (EAS), Maarika Truu (Single.Earth), Mait Palts (Kaubandus-Tööstuskoda), Kaia Sarnet (Rahandusministeerium) ja Tiit Elenurm (EBS).

Fotod (allikas: MKM): https://flic.kr/s/aHBqjAERXj

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega