fbpx

Startup Academy tõi Eestisse 10 maailmatasemel koolitajat

Läinud sügisel alustasid 20 paljutõotavat iduettevõtet Startup Inkubaatori arenguprogrammis Startup Akadeemia, kus erinevad koolitajad aitasid osalejatel leida müügi- ja turundusnippe välisturgudele sisenemiseks. Kuus kuud hiljem on enamik neist valmis nüüd esimese investorraha kaasamiseks, mis on oluline lisatõuge välismaale minekuks.

Esimest päeva globaalseid turge jahtivad startupid said nõu ja abi väliskoolitajatelt, kelle rahvusvaheline ja pikaajaline kogemus aitab kaasa ka uusi ettevõtjaid. “Startupide puhul ei tea kunagi, kes lõpuks neile kõige paremat nõu annab, kuid kindlasti oli Akadeemia puhul oluline, et kohalike ettevõtete tugevust hindavad ka need, kes neist kordagi varem pole kuulnud,” sõnas Startup Inkubaatori kogukonnajuht Triin Ilves.

Nii oligi osalejatel võimalik saada nõu ja näpunäiteid maailmatasemel tegijatelt, näiteks Amazon Web Service’i startupide mentorilt Daniel Pazilt, suurkorporatsiooni Oracle tehnoloogia- ja innovatsioonijuhtidelt Shaukat Desailt ja Ewan Slaterilt, aga ka endiselt TechCrunchi ajakirjanikult Kim-Mai Cutlerilt.

“Kim-Mai Cutler, kes töötab nüüd riskikapitalistina, õpetas mulle, et sina või sinu lugu peab olema eelkõige empaatiline. Ja ka seda, et iga hea lugu algab väljakutse, valiku ja tulemusega,” ütles Akadeemia esimesse lendu kuulunud startupi Sidekiki juht Johannes Tammekänd.

Koolitusprogrammis osalenud startupe tunnustati jaanuari lõpus, kus viimaseks proovikiviks sai ingelinvestoritele oma idee esitamine. Kohal oli kümme iduettevõtet, kes otsivad praegu oma esimest investorit.

Näiteks esitles teiste seas oma ideed ka Hopkid, mille looja Jana Valliste loodab, et juba lähiaastatel võiksid turvaliseks hinnatud juhid olla abiks laste kooli- või trennimineku transpordi korraldamisel. Valliste mainis, et Põhjamaade eeskujul võiksid vanemad kaaluda n-ö lastele mõeldud Taxify-sarnase teenuse kasutamist, kus saab olla kindel, et sinu laps jõuab õigel ajal õigesse kohta.

“Suured ideed ja suured ettevõtted ei sünni suurtena, kuid HopKid usub, et meie tiimil on olemas kõik oskused ja kompetentsid, mis aitavad ettevõttel suureks kasvada,” sõnas Valliste ja lisas, et programmid nagu Startup Akadeemia aitavad neid pikemas plaanis ette valmistada investorraha kaasamiseks.

“HopKid otsib investorit, kes usub meie ideesse ja ägedasse tiimi ning soovib olla partneriks HopKid-i kasvamise teekonnal,” lisas ta.

Startup Academy I lend, 2018-2019:

  • lennus 20 startupi;
  • kokku osales koolituste 45 startupi.

Koolitused ja koolitajad:

  • Dominik Meyers, growth hacking;
  • Daniel Paz, müük ja äriarendus;
  • Kim-Mai Cutler, investor- ja meediasuhted;
  • Shaukat Desai ja Ewan Slater, innovatsioon;
  • Peter Marculanis, investorsuhted;
  • Philip Stein, Varun Sharma, Tsubasa Yoshito ja Karin Salu, välisturud.

Vaata pilte Startup Akadeemia lõpetamisest siit.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid