sTARTUp Day 2024: inspireerivad esinejad, muhe kultuuripealinna meeleolu ja suurepärane seltskond

sTARTUp Day 2024: inspireerivad esinejad, muhe kultuuripealinna meeleolu ja suurepärane seltskond

Idufirmad Eestist ja kaugemalt kogunesid 24.-26. jaanuaril Tartusse ideede vahetamiseks, võrgustumiseks, ühiselt aja veetmiseks ning olgem ausad – (mõõdukalt) pidutsemiseks –, sest toimus sTARTUp Day 2024. Tehnopol ja Startup Inkubaator olid kohal ning oleme rõõmsad, et meie erinevate kiirendite vastu oli niivõrd suur huvi.

Nagu alati, oli sTARTUp Day täis põnevaid ja inspireerivaid ettekandeid ja üritasime koguda võimalikult palju häid mõtteid ning positiivset energiat. Siin on väike ülevaade mõningatest ideedest, mille Tartust endaga kaasa võtsime.

⚡ Naisasutajad peaks rohkem üksteist toetama ja selle asemel, et öelda, et nad üritavad midagi teha, peaks ütlema, et nad teevad seda! Lõpeta proovimine ja alusta tegutsemist. (Carmen Kivisild idufirmast Nora.AI ja Mari-Ann Meigo Fonseca idufirmast Gelatex naiste toetamisest tervisetehnoloogia valdkonnas)

⚡ Lugude rääkimine muutub ülioluliseks – kui ma ei mõista seda, siis ma ei suuda näha selle potentsiaali ja ma ei investeeri sellesse. Sügavtehnoloogia idufirmad peavad oskama oma ideedest lihtsalt rääkida, et investorid saaks selgelt aru, mida nad lauale toovad. (Linda Võeras ettevõttest Karma Ventures ja Alessandro Braglia ettevõttest Seraphim Space Accelerator raha kaasamise teemal)

⚡ Peame taas muutma linnad suurepärasteks nii meie kui ka teiste liikide jaoks. Rohkem rõhku tuleks panna väikestele mitmeotstarbelistele struktuuridele; peaksime võitlema halva linnaplaneerimise vastu; peame vähendama autode kasutamist ja propageerima avalikku transporti, või eelistama jalutamist ja jalgrattaga sõitmist. Avalikud ruumid peaks olema ehitatud kohalikele, mitte liiklejatele. (Fotograaf Tõnu Runnel atraktiivsetest linnadest)

⚡ Kolm lihtsat asja, mida meeles pidada, ehk ellujäämise kunst: praeguse hetke olulisus (millegi jaoks pole kunagi täiuslik aeg; tee täna midagi, mida oled edasi lükanud); kes on tähtsad (inimesed kuulsuse, firmajuhtimise ja raha üle); pausi vajadus (tee paus enne, kui elu sind murdma hakkab). Ela elu, millest on lõpus põhjust rääkida. Ela, ära lihtsalt eksisteeri. (Peep-Ain Saar ettevõttest Arco Vara KVB ellujäämise kunstist)

⚡ Strateegia loomine on mittelineaarne, sa ei saa seda kopeerida ja loota, et see toimib erinevas kontekstis. Iga turg ja selle vajadused on erinevad, ühtset lahendust ei ole. (Luiz Fittipaldi ettevõttest Bolt pikaajalise strateegia loomisest)

⚡ Innovatsioon ja paindlik lähenemine käivad käsikäes riskide võtmisega. Kas soovid meeskonda, mis pakub keskpärast? Idusektor on täis talente, aga kuidas neid inimesi oma ettevõttesse tuua, kui ettevõte on keskpärane? (Kadri Tammai Tehnopolist teemal, kas kasvuettevõtted teevad idufirmadele ära)

⚡ Bränd on lugu ja ettevõtted räägivad seda igapäevaselt läbi oma toodete, veebilehtede ja riiete. Disain kannab alati sõnumit. (Andres Kuusik Tartu Ülikoolist ettevõtte brändingu teemal)

⚡ Turunduse eesmärgid peaks toetama ärieesmärke (mis peaks tulema asutajalt või juhtkonnalt). Kogu ettevõte peab töötama samade eesmärkide nimel. Turundustiimi ülesanne on valida need tegevused, mis avaldavad teie ettevõtte eesmärkidele suurimat mõju. (Marelle Ellen grit. podcastist Eesti tipp-idufirmade kasvustrateegiate kohta)

⚡ Surnud planeedil ei saa äri teha – idufirmad ja tegelikult kõik ettevõtted peavad täna mõtlema oma keskkonnamõjule. (Ragmar Saksing Tehnopolist ESG teemal)

Lisaks saadame soojad õnnesoovid idufirmadele, kellega oleme koostööd teinud ja kes said sTARTUp Day Pitchingul rahastuse või muid boonuseid:

Kuni 125 000 euro suurune investeering Baltic Sandbox Venturesilt: Wayren
Wayren arendab ühenduseta sideseadmete jaoks kiiresti paigaldatavat kriitilise missiooniga võrkude kommunikatsiooniplatvormi. Wayren on Startup Inkubaatori kasvuprogrammi vilistlane.

10 000 euro suurune aktsiavaba rahatoetus Swedbankilt ja õigusabi TRINITI-lt: GaltTec
GaltTec toodab väikeseid ja võimsaid elektrienergia allikaid kaasaskantavatele seadmetele, kasutades patenteeritud kütuseelemendi tehnoloogiat. See on ainus Eesti idufirma, mis pääses NATO DIANA innovatsioonkiirendisse.

1000 euro suurune aktsiavaba rahatoetus Sparkup Tartu Science Parkilt: Triumf Health
Triumf Health arendab mobiilimängu laste vaimse tervise parandamiseks. Nad on Tehnopoli tervisetehnoloogia kogukonna liige.

Täname kõiki, kes külastasid meie boksi! Ja suur tänu korraldajatele eduka sündmuse eest!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega