Startup Inkubaatoriga liitus AS SA.MET tütarettevõte Pärnust

Pärnu ehitusettevõte AS SA.MET, mille kaubandus- ja tööstuskoda nimetas 2018. aasta kõige konkurentsivõimelisemaks firmaks väikeste ja keskmiste ettevõtete kategoorias, on pööranud tähelepanu IT ja ehituse ühendamisele. SA.METi tütarettevõte sõlmis esimesed lepingud klientidega möödunud aasta teises pooles ja liitus nüüd Tehnopol Startup Inkubaatoriga.

OÜ THS Tarkvara loodud tarkvara THS on digikommunikatsioonilahendus teenuste paremaks haldamiseks ja sobib eelkõige ettevõtetele, millel on palju objekte ja on-demand-tüüpi (nõude järgi, toim) sisseostetavaid teenuseid, ning töövõtjatele, kes neid objekte teenindavad.

THS võimaldab nii töö tellijal kui tegijal jälgida tööde kulgu reaalajas. Samuti analüüsib lahendus tehtud tööde mahtu, jaotust, kulu ja muudki, pakkudes asendust seni eri allikatest koondatud infole ja raportitele.

“Meil on hea meel, et maja seest alguse saanud projekt on jõudnud iseseisva platvormini, mis on reaalne juhtimisinstrument ja mugav abimees nii teenuse tellijale kui töövõtjale,” lausus SA.METi arendusjuht ja THS Tarkvara juhatuse liige Janno Metsa. “Samuti aitab THS töid efektiivsemalt planeerida, võimaldades näiteks töövõtjal meistrite kaupa töid delegeerida” ning lisas, et teist nii kompaktset kommunikatsioonilahendust praegu turul ei leidu.

“THS on hea näide startup ideest ja tootest, mis on välja kasvanud emaettevõtte ühest ärisuunast. SA.MET ehitusettevõttena nägi vajadust enda protsesside efektiivistamise järgi ning arendas seetõttu tarkvaratoote, mis tanklakettide haldamise mugavamaks muudaks. Selles nähti tugevat äripotentsiaali ka eraldiseisva tootena ning projekt löödi eraldi meeskonnaga emaettevõttest lahku. Olen kindel, et sarnaseid juhtumeid leidub väga paljudes teistes ettevõtetes ning miks mitte nende nö kõrvalprojektide realiseerimist proovida. Oleme valmis omalt poolt kõike tegema, et startup kasvule aidata,” kommenteerib progammiga liitumist Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

THS Tarkvara suurim klient on Circle-K Eesti, kuid lähiaastatel on plaanis vallutada rahvusvahelist turgu. Just see oli ettevõtte teatel peapõhjus, miks Tehnopol Startup Inkubaatorisse kandideeriti. “Sellega liitumise suurim väärtus meile on see, et Tehnopoli juurde on koondunud Eesti ja Euroopa parimate ekspertide võrgustik, kelle abiga äri kasvatada ja uutele turgudele pääseda,” kinnitas THS Tarkvara tegevjuht Margus Randmäe. “Selleks, et jõuda kaugele, tuleb unistada suurelt. Ja kui siht on paigas, algab tõeline töö,” lisab Randmäe.

Vaata teisi Tehnopol Startup Inkubaatoris kasvavaid startuppe SIIT.

(Allikas: Pärnu Postimees)

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid