Suured messid loovad võimaluse USA turul jalg ukse vahele saada

Maailma suurimad messid on üks võimalus ettevõtetele, kes eksporditurgudele vaatavad ja USA turul enda jaoks potentsiaali näevad. Miks peaks üks ettevõte messidele minemist kaaluma ning millised on Eesti ettevõtete kogemused ühisstendiga osalemisel?

Connected health klastri juht Piret Hirve sõnul küsib iga eksporditurgudele vaatav ettevõte endalt ühel hetkel: kas USA turg on minu jaoks, kas just see oleks vajalik pusleklots ekspordi kasvatamiseks, kas minu tootele on seal ostjaid?

Üks võimalus alustamiseks ja oma küsimustele vastuste saamiseks on suured messid, näiteks BIO International Convention, mis on üks maailma suurimaid biotehnoloogia messe. Üritus toob kokku valdkonna juhtivad ettevõtted, biotehnoloogia keskused, akadeemilised institutsioonid ja visionäärid.

Piret Hirv soovitab messil osalemist kindlasti kaaluda, sest erinevaid võimalusi kasu saamiseks on mitmeid: osaledes EASi Eestit bioettevõtteid tutvustaval ühisstendil on võimalik oma ettevõtet tutvustada potentsiaalsetele partneritele, tellijatele, investoritele.  Messil on võimalus ka eelnevalt kokku leppida üks-ühele kohtumisi võimalike uute partneritega.

Eesti ettevõtete kogemus

Eesti ettevõtted on BIO-l osalenud EASi korraldatud ühisstendiga juba kaks korda. Ühine osalus annab uuele ettevõtjale turvatunde, sest teistel on osaluskogemus juba olemas, kuid mitte vähemtähtis pole ka kulude jagamine.

Quretec tegevjuht Margus Jägeri sõnul on tegu ühe suurema biotehnoloogia messiga, kuhu tulevad kokku erinevad firmad igast maailma nurgast: „Nii on igal ettevõttel võimalus jõuda oma sihtgrupini ning kätte saada ka nišiettevõtted, keda muidu raske leida. Veebiplatvormi kasutades on võimalik kohtumised varem kokku leppida ning see suurendab oluliselt saadavat kasu.“

„Quretec on BIO-l osalenud viimasel kolmel aastal ja oleme jõudnud ka reaalsete lepinguteni,“ tõdeb Jäger.

Nanobot Medical tegevjuht Andrii Koniukhi sõnul annab messil osalemine suurepärase võimaluse kohtuda ekspertidega  kogu maailmast, pitch’ida oma ideid ning luua uusi ärikontakte. Nanoboti jaoks on investeeringud messil osaleda end ära tasunud, kuna on lepinguni jõutud: „See võis olla õnnelik juhus, kuid saime ka hulgaliselt uusi kontakte ning lõime suhteid ettevõtetega, kes meie teenuseid tulevikus vajavad.“ „Kohest müüki ei maksa oodata, aga tegu on kohaga, kus saab oma klientidega silmast silma kohtuda ning pikaajaliste ärisuhetega algust teha,“ lisab ta.

Poole aasta pärast San Diegos toimuva BIO 2020 Eesti ühisstendile on hetkel saadaval viimased vabad kohad! Novembri jooksul on võimalik enda huvist märku anda taotlust esitades VAATA SIIT.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid