Taaskasutus Tehnopoli linnakus tänu Ringo korduspakenditele

Ühekordsed pakendid on minevik! Meil on rõõm teatada, et teadus- ja ärilinnak Tehnopol on pilootprojekti raames liitunud Ringo korduspakendite ringlusteenuse võrgustikuga. Oleme paigaldanud prügimajade juurde Ringo kogumiskastid. 

Ringo arendab üle-Baltikumilist, avatud ja neutraalset korduspakendite platvormi. Oma pakendeid võivad Ringo platvormile tuua toidutootjad, restoranid ja kaupmehed. Ringo Eco tagab korje, pesu ja pakendite haldamise. Lõpp-tarbijatele pakub Ringo korduspakendite korje ja äraveo teenuseid. Tagastuskaste võivad tellida kontorihooned, toidukohad, ühistud, eramajad jt.

Süsteem on väga lihtne ja mis eriti rõõmustav – järgmised kolm kuud täiesti tasuta. Tee nii: 

  1. Osta toit Ringo pakendisse
  2. Kogu pakendid oma kontoris kokku
  3. Vii ise või palu koristajal viia pakendid Ringo kogumiskasti prügimajas*

*Ringo korduspakendite kogumiskastid on nüüd teaduspargi 6/1 ja akadeemia tee 21/4 prügiaedikutes ning mäealuse 2/1 prügiruumis.

Ringo tühjendab perioodiliselt majade juures olevaid suuri kogumiskaste ning viib kõik pakendid pesulasse, et need sealt tagasi toidukohtadesse jõuaksid ja pakendid võimalikult pikka eluiga naudiksid. Kas teadsid, et seni umbes pooleks tunniks kasutust leidvad penoplastist toidukarbid lagunevad looduses alles 500 aasta pärast?

Teadus- ja ärilinnakuna usume, et pakendiringluse süsteemiga harjumine on keskkondlikku kasu arvestades väga väike hind.

Telli tagastuskastid kontorisse tasuta

Hetkel on Ringol käimas stardikampaania ja Ringo kingib kontoritele köökidesse väikeseid mini-tagastuskaste. Neid minikaste võib maja fuajeest sel nädalal igaüks oma kontori kööki kaasa võtta. Oma soovist tasuta kast saada, võib teada anda ka Ringo lehel tellimust vormistades (https://orders.ringo.eco/return-bins/3001). Tühjendamine jääb seejuures ikka maja siseselt iga kontori enda korraldada.

Mujalt saadud Ringo pandipakendi skaneerimine

Kui tood Ringo pakendi ise kontorisse või toob seda Bolt/Wolt, siis skaneeri sobival hetkel pakendi pealt oma nutitelefoniga QR-kood. Edasi juhendab süsteem sind ise. Pandi saad tagasi 2 minuti jooksul. Pakendit ootame sinult tagasi 30 päeva. 

Kui sul on iPhone, käivita ainult oma kaamera ja suuna QR-koodile. Kui sul on uuem Android, käivita ainult kaamera (ja leia üles QR-koodi lugemise aktiveerimise nupp või seadistus). Kui sul on vanem Android, siis kasuta ringo.eco lehel olevat veebi-scannerit. Midagi endale installima ei pea.

Kasulikud lingid:

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega