Tähelepanu, valmis olla, start! Algas AI arendusmaraton!

Täna ning homme toimub teadus- ja ärilinnakus Tehnopol tehisintellekti ehk AI arendusmaraton, kus ettevõtted töötavad selle nimel, et tõhustada oma protsesse tehisintellekti lahenduste abil.

Arendusmaratonil osalevad väljakutsetega: Yanu, Sporrong Eesti OÜ, Saint Gobain Glass, Hilding Anders Baltic AS, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus, Tarmeko Spoon, Estiko Plastar, Tiksoja Puidugrupp, Haapsalu Metall, Maxima Eesti OÜ, YEAR AS, Ericsson Eesti, HUUM, Flagmore, Bisly.

Lahendusi aitavad välja töötada: Tartu Ülikool, IMS labor, Ektaco, Leanest, Tooreal, Thorgate, Alas-Kuul, IMECC, Envelope, MindTitan, Hedgehog, Demec CNC, TalTech.

Tiime juhendavad oma valdkonna tipptegijatest mentorid: Helen Kokk, Pirko Konsa, Aleksander Gansen, Tauri Tuubel, Martin Goroško, Tähve Lõpp, Ivo Remmelg, Otto Mättas, Aleksandr Miina, Lauri Antalainen ja Roger Allas.

Teise maratonipäeva lõpuks valib ekspertpaneel välja lahendused, mis saavad rahastuse. Paneeli kuuluvad Meelis Bergmann, Juhan Madis Pukk, Triin Ploompuu, Siim Sikkut ja Jürgo Preden.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht Martin Goroško kommenteeris arendusmaratoni järgmiselt: “Ettevõtete huvi AI arendusmaratoni vastu oli väga suur, mis on kindel märk, et sedalaadi riikliku toe järele on turul vajadus ning Eesti ettevõtted tahavad enda konkurentsieelist suurendada läbi tipptehnoloogia. Meil on väga hea meel, et saame omalt poolt kaasa aidata tööstusettevõtete arengule ja toetada maailma muutvat innovatsiooni. Loodame, et tänu arendusmaratonile ja AI pilootprogrammile tekib juurde tehnoloogia kasutuselevõtu eeskujusid, mille järgi teised tööstusettevõtted saaksid joonduda.”

Hoidke Tehnopoli Facebooki lehel silma peal, kuna sinna postitame arendusmaratonist värskeimat infot.

Idufirmasid ootame kandideerima AI kiirendisse, mille kohta leiab rohkem infot Startup Inkubaatori lehelt. Kiirendisse kandideerimise tähtaeg on 28. veebruar.

Soovime kõigile tiimidele edu ja lennukaid mõtteid!

Fotod: Brait Pilvik

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega