Tallinn, Helsingi ja Riia ühendavad jõud, et toetada noori jätkusuutlike startuppide loomisel

Kolme riigi tugiorganisatsioonid panustavad järgmise kahe aasta jooksul startupidesse, mis loovad uusi lahendusi jätkusuutlikuks arenguks, heitmete vähendamiseks ja vananevale põlvkonnale uute teenuste loomiseks. 

Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuhi Triin Ilvese sõnul on jätkusuutlik ja keskkonda säästev majandamine üha enam oluline ka ärilisest aspektist. “Teisalt seisavad paljud Euroopa riigid silmitsi vananeva ühiskonnaga, kellele on vaja luua uusi innovaatilisi tooteid ning teenuseid. Riikidevaheline koostöö ja parimad rahvusvahelised mentorid on kahtlemata tugev edu pant,” lisas Ilves.

Kolme riigi tugiüksused aitavad kaardistada riske ning töötada välja tõhus töökava välisturgudele sisenemiseks. Haaga-Helia Ülikool, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Stockholmi Kõrgem Majanduskool Riias ja TalTech Mektory on selle tarbeks algatanud ühisprojekti NOCCA (Novel Opportunities for new Company Creation and Accelerated growth). Kahe aasta jooksul toetatakse kuni 30 rohe-, sini-, ja hõbemajanduse valdkonna startupi kiiret kasvu.

NOCCA koosneb kolmest järjestikusest häkatonist ja ideelaagrist, kus osalevate riikide ja organisatsioonide tudengid segunevad piiriüleste ettevõtete ja innovatiivse ökosüsteemi loomise eesmärgil.

“Eesti soovib olla ringmajanduses suunanäitaja ning tuua turule sisukad ja innovaatilised lahendused. Seetõttu korraldame oktoobri lõpus TalTech Mektorys sel teemal häkatoni. Eesmärk on aidata õpilastel luua uusi alustavaid ettevõtteid ja jätkusuutlikke äriideid. Ootame põnevusega, et pakkuda uuendusmeelsetele ideedele kõrgetasemelist kogemust ja aidata idufirmadel areneda,” ütles Mektory uusettevõtluse juht Kaisa Hansen.

NOCCA käigus:

  • tehakse ökosüsteemi partneritega 6 ühist häkatoni;
  • koostatakse konkreetne tegevuskava ökosüsteemi kaasamiseks;
  • viiakse kokku 850 õpilast ettevõtluse ja väljakutsetega Eestis, Lätis ja Soomes;
  • luuakse 6 uut globaalse potentsiaaliga piiriülest ettevõtet;
  • toetatakse 15 olemasolevat varajases staadiumis startuppi;
  • korraldatakse 6 ühist demopäeva.

Projekt kestab 1. aprillist 2019 kuni 30. juunini 2021 ja on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt (Central Baltic Interreg Programme 2014-2020).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega