Tallinn kutsub kogu maailma ettevõtteid targa linna lahendusi oma tänavatel katsetama

Abilinnapea Joosep Vimm, linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna ettevõtlusdirektor Kalle Killar kohtusid enne Test in Tallinna väljakuulutamist Tehnopoli juhtkonnaga.

Linnapea Mihhail Kõlvart tutvustas teadus- ja ärilinnakus Tehnopol Tallinna – Euroopa rohelise pealinna 2023 algatust Test in Tallinn, millega linn kutsub ettevõtteid testima oma tänavatel erinevaid kestlikke tehnoloogiaid linnalise liikuvuse, taastuvenergia ja energiasäästu vallas.

Linnapea Mihhail Kõlvart lausus, et Tallinnal ja laiemalt Eestil on rahvusvaheliselt ettevõtete seas juba positiivne digiriigi kuvand. Meie tugevuseks on väiksus, paindlikkus ja ühiskonna tehnoloogiline avatus. Test in Tallinn algatus viib kõik selle järgmisele, praktilisele tasemele.

„Keskkonnaprobleemide lahendamine linnades on ülemaailmsete kliimaeesmärkide saavutamiseks ülioluline ja linnadel on kliimaneutraalsema majandusele üleminekul võtmeroll. Kutsume kõiki üle maailma tulema ja arendama või proovima Tallinnas oma innovaatilisi uusi ideid, prototüüpe või tooteid. Lubame Tallinna poolt ettevõtetele igakülgset tuge ja abi,“ ütles Kõlvart.

Tallinna partneri, teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav sõnas, et nemad pakuvad ettevõtetele terviklikku tugisüsteemi, kus Tallinnas viibides tegutseda. „On vähe neid ettevõtteid, kes vajavad ainult kohta, kus oma toodet või teenust testida. Tehnopoli vaieldamatuks tugevuseks on see, et me pakume ettevõttele terviklikku tema arengut toetavat süsteemi – ühelt poolt leiab meie juurest just sinu ettevõtte vajadustele sobiva büroopinna, aga lisaks sellele pakume ka äriedendavat nõustamist tippmentoritelt Eestist ja välismaalt ning väga head keskkonda testimiseks. Kõik meie linnakus tegutsevad ettevõtted teavad, et siin sünnibki innovatsioon ja see on OK, kui asjad kohe ideaalselt ei tööta, sest eksimused on innovatsiooni aluseks,“ ütles Orav.

Tallinn on endale võtnud ambitsiooni kujundada pealinnast atraktiivne tegevuskeskkond, kus testida erinevaid jätkusuutlikke tehnoloogiad, eesmärgiga aidata nii kodumaistel kui ka välisettevõtetel jõuda oma toodete ja teenustega üle maailma teistesse linnadesse.

Test in Tallinn algatuse peamisteks testvaldkondadeks on valitud linnaline liikuvus, taastuvenergia ja energiasääst kui suurima mõjuga ja seadusandliku valmisolekuga valdkonnad, kus tänane koostöö linna ja kohalike ettevõtjate vahel on olnud kõige tulemuslikum.

Linn toetab testimist juhtumipõhiselt innovatsiooniprojektidele kestvusega kuni 12 kuud. Pärast ettevõtja esitatud projekti taotluse esmast valideerimist ja analüüsi suunatakse projekt linnaametite ja ekspertide (nt Tehnopol) ülesesse hindamiskomisjoni, kes hindab projekti uuenduslikkust, majanduslikku ja sotsiaalset mõju, jätkusuutlikkust ning selle rakendatavust koostöös Tallinna linnaga. Rohkem infot Test in Tallinna ja kandideerimise kohta: www.tallinnovation.ee/testintallinn.

Test in Tallinna meetme väljakuulutamist ja demopäeva salvestust saab järelvaadata YouTube’ist.

Väljakuulutamisel jagasid oma kogemusi koostööst linnaga ja demosid oma lahendusi Clevon, R8 Technologies, EyeVi Technologies, 10Lines, AuveTech ja Starship Technologies.

Fotod ja demopäeval osalenud ettevõtete esitlused leiab siit (fotode autor: Tallinna rohelise pealinna büroo).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega