Tallinna linnapea, Teaduspark Tehnopol ja Ettevõtlusamet käisid Hiina visiidil

Eelmisel nädalal osalesid Tallinna Teaduspargi Tehnopol, Targa linna klastri ja Ettevõtlusameti esindajad Tallinna delegatsiooni ja linnapea Taavi Aasaga Hiina suurlinnu Chengdu ja Peking. Mõlema linnaga on Tallinna linnal koostööleping, et vahendada kultuuriga seotud tegevusi, arendada ühistransporti ja targa linna lahendusi sh e-riigi lahendusi.

Visiidil osalenud Teaduspargi Tehnopol äriarendusjuhi Anu Puusaagi sõnul oli külastus Hiina Rahvavabariiki väga huvitav. “Hiina on kultuuriliselt väga mitmekülgne ning saime kogeda ja näha maailma suurima rahvaarvuga riigi tugevusi. Hiinlased investeerivad keskkonnatehnoloogiatesse rohkem kui EL ja USA kokku ning proovivad igal sammul rakendada teadlikult targa linna lahendusi (eriti energia kokkuhoiu mõistes). Eesti ettevõtetele on Hiinas võimalus oma tooteid välja pakkuda e-kaubanduse, e-riigi ja targa linna lahendustes, mille vastu tuntakse suurt huvi. Tehnopoli koostööleping teaduspargiga annab ka meie ettevõtetele võimaluse Hiina ettevõtetega kontakti loomiseks, mida omakorda toetab ka Tallinna linna hea koostööleping,” kommenteeris Puusaag. 

  

Chengdus (16 mln elanikku) kohtuti linnapeaga ning osaleti GIEF ehk Global Innovation and Entrepreneurship Fair´l, kus osales kokku üle 40 linna üle maailma. Igal linnal oli võimalus oma linna lühidalt tutvustada ning välja tuua oma peamised arengu eesmärgid. Peamiselt rõhutati keskkonnaga seotud probleemide ja linnastumisega setoud ja targa linna lahendusi. Chengdu linn on alles arendamisel, kuid linna iseloomustab väga läbimõeldud linna arengu visioon. Näiteks tuuakse linna teadlikult rohkem rohelust, luues linna läbiva ja ümbritseva parkide keti, mis moodustab ühtekokku 1700 km.

Pekingi linnas (22 mln elanikku) kohtuti samuti linnapeaga ning uuendati koostöölepet. Pekingi linna iseloomustab samuti teadlik linna arendamine targa linna lahendustega nt ei ole linnas lubatud üle 10 a vanused autod ning igati on soodustatud elektriautode kasutuselevõtt ja ühistranspordi kasutamine (ei ole tasuta, aga pileti hind on 15 kohalikku senti). Samuti külastati Pekingis Pekingi ülikooli, kus 25 tudengit õpib eesti keelt ning olid huvitatud Eestis õppimisest (grupp hiinlasi tuleb külalisüliõpilasteks sügisel Tartu Ülikooli). Päevakavasse mahtus ka külastus Zhongguancuni teaduspargiga, kellega Tehnopolil on sõlmitud koostöölepe. Teadusparki hinnatakse Hiinas samaväärselt nagu Silicon Valley´t USAs, kust tuleb aastas ca 20 000 uut ettevõtet ning on fokusseeritud tehnoloogiaettevõtete arendamisele (aerodünaamikast rakuehituseni).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega