Tallinna uue innovatsioonifondi konkursi abil rahastatakse viit targa linna lahendust

Targa linna lahendusi otsiva Tallinnovation konkursile kvalifitseerunud 12 taotluse hulgast valis Tallinna linn koos teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol välja viis võitjat, kes muudavad linna teenuseid ja keskkonda mugavamaks ning nüüdisaegsemaks nii elanikele kui ka külastajatele.

Võitjateks osutusid järgmiste ettevõtete poolt pakutavad lahendused: 

  • Bikeep – ühiskasutatav ilmastikukindel ja turvaliselt privaatne jalgrattagaraaži lahendus ühistranspordipeatustes
  • R8 Technologies – ärihoonete tehnosüsteemide juhtimise digitaalne operaator, mis võtab arvesse erinevaid hoonete võtmeindikaatoreid nagu energiatõhusus, sisekliima ja tehniline konditsioon.
  • Teede Tehnokeskus – linnaosadepõhised miniilmajaamad koos mudelennustusega teeilma prognoosimiseks.
  • Fusebox – virtuaalne elektrijaam, mis tõhusamaks energiatarbimiseks analüüsib linnahoonete elektritarbimisandmeid.
  • Aiotex – asjade interneti (IoT) põhine hoone ja avaliku teenindusobjekti hoolduse lahendus, mis lihtsustab infovahetust objektiga kokku puutuvate osapoolte vahel (omanikud, kasutajad, haldajad, tööde teostajad).

Maksimaalseks toetussummaks lahenduse kohta on kuni 15 000 eurot ja esmakordselt toimuva innovatsioonifondi suurus on sel aastal kokku 50 000 eurot. Lisaks saavad konkursi võitjad linnalt kontakte, nõuandeid ja Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge. Lahenduste projektid teostatakse juba 2021. alguseks.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on Tallinnovation konkursi eesmärk toetada Tallinna linna ja tehnoloogiaettevõtete omavahelist koostööd. Seeläbi saame muuta Tallinna  linnakeskkonna kaasaegsemaks, säästlikumaks ja avatumaks. „Ootame põnevusega kuidas valitud lahendused tööle hakkavad ja seejärel koostöös Tallinna linnaga ka globaalselt edukaks saavad. Tallinnovation tegevused peavadki toetama just selliste algatuste elluviimist,“ ütles Riisalu.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarenduse juhi Martin Goroško hinnangul on Tallinnovationi konkurss väga vajalik. „Me kõik tahame enda ümber keskkonda, milles on hea elada ja mida nutikad lahendused tõhusamaks muudavad. Tänu konkursile jõudsid meieni mitmed nüüdisaegsed lahedused, mida ellu viies Tallinn veel targemaks muutub,“ sõnas  Goroško. Ta lisas, et Tehnopol konkursi korraldajana on juba pikalt targa linna teenustesse investeerinud nii asukoha, nõu kui ka füüsilise testkeskkonnaga.

Konkursi võitnud R8techi juhatuse liige Imre-Gustav Vellamaa leiab, et Tallinnovationi võitmine näitab Tallinna linna ja Tehnopoli ühist usku nende ettevõtte poolt pakutavasse ärikinnisvara juhtimise lahendusse. „See loob hea koostööplatvormi R8techi ja Tallinna linna vahel, et meie poolt väljaarendatud ja terves maailmas unikaalne tarkvaralahendus R8 Digitaalne Operaator saaks anda oma panuse ka Tallinna linna süsinikneutraalsuse saavutamisel, energiakulude vähendamisel ja hoonete digiteerimisel ning paremast sisekliimast tulenevate tervisega seotud teemade lahendamisel,“ lisas Vellamaa.

Konkursi kohta saab põhjalikumalt lugeda veebilehel: innovatsioonifond.tehnopol.ee  ja rahvusvaheliselt www.tallinnovation.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega