Targa linna konkurss toob Tallinna nutikad valgustid, liiklusohutust parandavad andurid, päästeoperatsioonideks mõeldud droonid ning uudse pakendiringluse

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Tallinna linna koostöös ellu kutsutud targa linna konkurss Tallinnovation muudab linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Sel aastal võitsid konkursi Thinnect, Solintel, KrattWorks ja Mypak Solutions.

2021. aasta Tallinnovation konkursile pakutud lahenduste tase oli kõrge ja konkurents tihe. Sisukaid ideid ja lahendusi laekus nii palju, et esitlusvooru pääses planeeritud kaheksa idee asemel koguni kaksteist. Nende hulgast valiti välja neli võitjat, kelle lahendusi toetatakse. Hindamisel võeti arvesse lahenduste innovaatilisust, põhjendatud vajalikkust ning koostöö potentsiaali Tallinna linnaga.

Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohustust. KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid. Mypak Solutions pakub uudset Ringo korduspakendite ringlusteenust.

„Globaalse innovatsiooni tempo ja uute tehnoloogiate turule tulek on ülikiire, mistõttu on selline konkurss lihtne võimalus aru saada, mida targad inimesed on loomas ja nende loodu ka operatiivselt linnakodanike teenimisele rakendada,“ ütles abilinnapea Aivar Riisalu.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav lausus, et Tehnopol toetab maailma muutva innovatsiooni teket, arengut ja laienemist maailma. „Toetame ettevõtteid nii nõustamise kui ka testkeskkonna pakkumisega. Innovatsioonikonkursi tase oli sel korral kõrge ja meil on hea meel enda teadmiste ning võimalustega ideede elluviimisele kaasa aidata,” rääkis Orav. „Targa linna lahendused muudavad nii elu- kui töökeskkonda mugavamaks, kestlikumaks ja keskkonnasäästlikumaks,” lisas Orav.

Innovatsioonikonkursi Tallinnovation eesmärk on muuta linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Konkursiga toetatakse linna ja tehnoloogiaettevõtete omavahelist koostööd ning uuenduslike targa linna riist- ja tarkvaratoodete kasutamist Tallinnas. 50 000 euro suuruse auhinnafondiga konkurss toimus juba teist aastat.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega