Tartu ja Tallinn ootavad äriinkubaatorisse ägedaid kosmosetehnoloogiaid

Teisipäeval, 7. novembril avab Euroopa Kosmoseagentuur koostöös Tartu Teaduspargi ja Tallinna Teaduspargiga Tehnopol Baltimaade esimese kosmose äriinkubaatori (ESA BIC).

Avamise avaüritusel osalemiseks vabu kohti enam ei ole, kuid jälgida saab otseülekannet ESA BIC Estonia Facebooki lehel 7.novembril algusega kell 10:00.

Kosmose äriinkubaatorisse on oodatud Eesti idufirmad, kelle eesmärk on leida täna vaid kosmoses kasutatavatele tehnoloogiatele laiemat kasutust.

ESA BIC Eesti toetab viieaastase perioodi vältel Tartus ja Tallinnas kokku 20 startupi edulugu, investeerides koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga nende tootearendusse kuni 50 000 eurot ja kuni 100 tundi ekspertnõu.

ESA BIC Eesti programmijuhi Andrus Kurvitsa sõnul on kosmose äriinkubatsioonikeskuse avamine väikene samm Euroopa Kosmoseagentuuri jaoks, kuid suur hüpe Eesti riigi ja siinse startup maastiku jaoks. „Ootame inkubaatorisse ägedaid lahendusi ja loomingulisi meeskondi,“ kutsus Kurvits äriinkubaatoriga tutvust tegema.

„Tegeleme Startup Inkubaatoris igal aastal ligi 45 tehnoloogiaettevõttega, kellel aitame jõuda jätkusuutliku käibe või esmase erainvesteeringuni. Näeme järjest rohkem ettevõtteid, kes arendavad kosmosega seotud tehnoloogiaid ning koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga saame neile nüüd pakkuda oma toote arendamiseks 50 000 euro suurust finantseeringut ja valdkonnaspetsiifilist mentorlust, et viie aasta jooksul jõuaksid 20 Eesti startupi rahvusvahelisele turule. Täna kuulutamegi välja esimese püsivalt avatud taotlusvooru inkubatsiooni kandideerimiseks, et saaksime tulevikus ägedaid kosmosetehnoloogiaid ka laiemalt kasutada,“ selgitas Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Kosmose äriikubatsioon avatakse Tartus ja Tallinnas.

Vaata lisa: https://www.esabic.ee/

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid