Tasuta teenused toetavad tööstusettevõtteid tehisintellekti rakendamisel ja erakapitali kaasamisel

Tasuta teenused toetavad tööstusettevõtteid tehisintellekti rakendamisel ja erakapitali kaasamisel

Eesti tööstuse tehisintellekti kasutamine jääb Euroopa Liidu keskmisele alla ja seetõttu peavad meie ettevõtted konkurentsis püsimiseks kiirelt tegutsema. Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE tasuta teenuste abil saavad ettevõtted nõu nii tehisintellekti rakendamise kui ka nendele projektidele rahastusvõimaluste leidmise osas. 

AI kasutusvõimalusi on tootmise igas etapis: prognoosimisel, planeerimisel, lao haldamisel ja erinevates tootmisetappides, lisaks müügi- ja juhtimisprotsessides. Näiteks on võimalus häälkäsklustega tootmist juhtida, automaatseid ja kiireid hinnapakkumisi teha, kvaliteeti kontrollida või tootmisplaani optimeerida. Samuti on oluline läbi mõelda, kuidas ja milliseid andmeid võiks iga tootmisettevõte koguda, et AI võimalusi maksimaalselt ära kasutada. 

AI nõustamisteenusega hinnatakse ettevõtte võimekust rakendada tehisintellekti lahendusi. Hindamise tulemusena valmib eksperthinnang, mis koosneb ettevõtte hetkeseisu kaardistusest, digitehnoloogiate ja andmete kasutuse analüüsist ning tehisintellekti lahenduste rakendamise võimalikkusest/eeldusest ja otstarbekusest. Kui hinnangu tulemused on sobivad, aitab ekspert tehisintellekti rakendamisel ka detailsema projektiplaani luua, mis muuhulgas sisaldab konkreetse rakenduse tasuvusanalüüsi. 

Teenuse käigus: 

  • hinnatakse ettevõtte hetkeseisu ja analüüsitakse andmete kasutamist; 
  • pakutakse selgeid ja vajadusel detailseid soovitusi tehisintellekti rakendamise võimaluste kohta; 
  • toetatakse ettevõtet digitaalsete protsesside optimeerimisel. 

Loe lisa ja registreeru nõustamisele siin!

Tehisintellekti otstarbekuse nõustamisteenust pakub Tehnopol koos erinevate konsultantidega ja Tartu Teaduspark. 

Tööstusettevõtete arengu hoogustamiseks vajalik finantseering ei pea tulema ainult omakapitali, pangalaenu või avaliku toetusskeemi põhiselt. Üks võimalik variant on kaasata raha läbi erakapitali investeeringute. Erakapitali kaasamise kõige olulisemaks eelduseks on oma toote olemasolu või ambitsioon omatoote arendamiseks.  

Erakapitali kaasamise nõustamise kohta leiad rohkem infot siit!

Nii AI nõustamisteenus kui erakapitali kaasamise nõustamisteenus on tasuta ja lähevad ettevõttele kirja VTA (vähese tähtsusega abi) kasutamisena. 


Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. 
AIRE erakapitali kaasamise teenust pakub Tehnopol. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega