Teaduspargi Tehnopol eestvedamisel toimub Stockholmis Põhja-ja Baltimaade suurim innovatsioonikonverents

Tallinna Teaduspark Tehnopol korraldab koostöös Rootsi teadusparkide assotsiatsiooniga SISP 26.-27. oktoobril Stockholmis Põhja- ja Baltimaade suurima innovatsioonikonverentsi Nordic-Baltic Dynamics, kuhu on sel aastal oodata üle 200 inimese. Juba 22 aastat tagasi Baltimaadest alguse saanud konverentsi eesmärgiks on osalevate riikide vahelise ettevõtluse ja innovatsiooni ökosüsteemide võimaluste parandamine. Lisaks Baltikumi esindajatele hõlmab tänavune konverents ka Soome ja Rootsi innovatsioonikogukondade esindajaid. Nordic-Baltic Dynamics konverentsi early-bird piletid on müügil augusti lõpuni.

“Tänavune konverents erineb suuresti eelnevatest nii oma sisu, ülesehituse kui ka asukoha poolest. Innovatsioon ei tunne geograafilisi piire ning et vältida ajale jalgu jäämist, otsustasime tänavu avalikku arutellu kaasata ka Põhjamaade esindajad, et teadus- ja innovatsioonivaldkonnas senisest enam kokkupuutepunkte leida,” sõnas Tallinna Teaduspargi Tehnopol juht ja Jaak Raie, kes on ühtlasi ka konverentsi üks esinejatest.

Konverentsi katusteemaks on Building Resilience for a Stronger Tomorrow, millega haakuvad neli erinevat alateemat, mis käsitlevad vastavalt teadusparkide rolli korporatsioonide innovatsioonitegevustes ja tehnoloogiasiirdes, teadusparkide isemajandamise võimalusi, nende väärtuspakkumist eri huvigruppidele ning selle muutumist ajas. Iga alateema on jaotatud nn sandwich-tüüpi teemaplokki, kus lisaks põhiettekandele saab osa võtta praktilise ülesandega meeskondlikest töörühmadest.

Veel kuuleb konverentsi programmis ministeeriumide tasemel tervitussõnu Eesti ja Rootsi poolt, põnevaid ettekandeid konverentsi katusteemaga seotult ning ülevaateid viie riigi innovatsioonimaastiku olevikust ja tulevikust. Lisaks mitmele huvitavale Põhja- ja Baltimaade innovatsiooni ja teadusparkide esindajate ettekannetele astub konverentsil üles ka Eesti disainer ja ettevõtja Reet Aus.

“Ootame konverentsil osalema kõiki tehnoloogiaettevõtluse ja innovatsiooni vastu huvi tundvaid kollektiive ja indiviide, kes soovivad astuda avalikku arutellu regiooni innovatsioonivaldkonna ekspertidega. Samuti annab konverents ainulaadse võimaluse luua häid rahvusvahelisi kontakte,” lisas Raie.

Nordic-Baltic Dynamics innovatsioonikonverents toimub 26.-27. oktoobril Rootsis, Stockholmis asuvas Brewery konverentsikeskuses.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega